Total Commander Ultima Prime 

jest kolekcją oprogramowania oraz predefiniowanych ustawień rozszerzających możliwości menadżera plików Total Commander, zebraną w jednym, łatwym do instalacji pakiecie. Nasze rozwiązanie różni się od oficjalnej dystrybucji aplikacji oferowanej przez Christiana Ghislera na stronie www.totalcmd.com. Jeśli chcesz zobaczyć i wypróbować nasze rozwiązania, możesz je pobrać z tej witryny oraz podyskutować o nich na naszym forum. Efekty naszej pracy udostępniane są na zasadach freeware, ale proszę pamiętać że Total Commander sam w sobie jest programem typu shareware. Prosimy również pamiętać o tym, iż poszczególne licencje dołączonego oprogramowania mogą się od siebie różnić i nie być zalecane do użytku komercyjnego. Dokładniejsze informacje o sposobach licencjonowania udostępnione zostały na naszym forum.

Dziś mija dokładnie 15 lat od wydania pierwszej wersji - TC UP 1.0, która miała swoją premierę 31 grudnia 2005 roku.

W tym czasie przez projekt przewinęło się wielu ludzi, byli to programiści, pomysłodawcy i tłumacze:

Paweł Porwisz, Karol Kamiński (fenixproductions), Maciej Adamczyk (m^2), Adam Bukowiński (BuKoX), Dariusz J. Kawecki (DJK), Major Péter (Peti), Kamil Czyszczoń (Sinvar), Artem Izmaylov.

tłumacze: Chiny - Dreamy Mung, Chorwacja - Daniel Bernazza, Czechy - Martin Růžička i Vaclav Stajner oraz Petr Gasparik, Dania - Jens Sabroe Pedersen, Francja - Thierry Rodrigues, Grecja - Tampouri Bianca-Tampouris Themis, Hiszpania - Mario Ángel, Holandia - Stephan Hoek, Niemcy - Andreas Greunke, EXELBONSAI, Norwegia - Svein-Ove Urdal, Rosja - Anton Isaev i Artem Izmaylov, Rumunia - Scutelnciu Ionel, Serbia - Nikola Vukelnic, Słowacja - Michal Kabát, Szwecja - Fredrik Larsson, Turcja - Mahmut VURAL, Ukraina - Roman Yaroslavovich, Węgry - Major Péter i Molnár Balázs, Włochy - Carlo Marini i Douglas Quaid.

DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM!

Chciał bym również podziękować wszystkim autorom programów wchodzących w skład projektu, bez waszej zgody TC UP wyglądał by zupełnie inaczej.

Przełomowym dla projektu okazał się wrzesień 2007 roku, wtedy to do zespołu dołączył Paweł Porwisz - który, dzięki znakomitej znajomości instalatora NSIS - umożliwił stworzenie rozwiązań, które wcześniej były nieosiągalne. Dzięki zdolnościom programistycznym Pawła mamy w projekcie również autorskie programy, z których flagowym jest narzędzie TC UP New - do szybkiego tworzenia dużej ilości katalogów i plików.


W tym momencie w projekcie (nie licząc tłumaczy) zostały 3 osoby, Kamil Czyszczoń (Sinvar) zajmujący się stroną internetową projektu i dwie zajmujące się instalatorem i działaniem projektu - Paweł Porwisz i ja - Robert Łajka.

 

Zdajemy sobie sprawę że każdy z Was jest inny i ma różne potrzeby, dlatego staramy się tworzyć projekt TC UP tak , żeby każdy mógł dostosować wszelkie ustawienia pod siebie podczas instalacji (lub po zainstalowaniu, używając narzędzia TC UP Turbo i TC UP Integrator).

Na przestrzeni tych 15 lat staraliśmy się tworzyć coś czego sami chcielibyśmy używać, odpowiednio dobrane programy w jednym instalatorze.

Idea była i nadal jest prosta: "instalujesz system operacyjny, instalujesz TC UP i nic więcej nie potrzebujesz..."


Kontynuując tą myśl, przedstawiamy wersję: Total Commander Ultima Prime 8.0

Od tej wersji instalator będzie tworzył katalog ".Files" (zlokalizowany w %USERPROFILE%\Downloads) wraz z odpowiednimi podkatalogami, mam nadzieję że wpłynie to pozytywnie na utrzymanie porządku w segregowaniu Waszych plików.

W związku z tą nową funkcjonalnością, bardzo mocno zostało rozbudowane menu „Lista ulubionych katalogów” - dzięki temu można szybko dotrzeć do wybranych podkatalogów.

Dodatkowo, dzięki temu że TC UP ma "swoje" katalogi, mogliśmy stworzyć w pełni zautomatyzowane tworzenie kopii zapasowej najważniejszych plików projektu TC UP przy jego deinstalacji.


Wymienione nowości, można zobaczyć na oficjalnym kanale  YouTubeTotal Commander Ultima Prime. - zachęcam do subskrybowania, jeśli uzbiera się odpowiednia ilość subskrybentów (symboliczne 1000) - na kanale zaczną pojawiać się poradniki dotyczące obsługi projektu - myślę że odkryją przed Wami wiele opcji, o których nie mieliście pojęcia ;)


Zachęcam również do odwiedzenia osobistej strony Paweła Porwisza. Można tam znaleźć projekt Ultimate File Manager. Projekt ten jest podobny do TC UP, a mimo to nieco inny.


Dziękujemy WSZYSTKIM DARCZYŃCOM, którzy przez te wszystkie lata wsparli projekt.

Jednak w ciągu tych 15 lat, sumy wpłat które od Was otrzymaliśmy nie pokryły nawet 5 letnich opłat związanych z utrzymaniem serwera i domeny, nie licząc już innych kosztów - wszystko utrzymuję z własnych środków, lubię rozwijać ten projekt i poświęcać na to swój czas, ale nie stać mnie by ciągle ponosić koszty utrzymania, dlatego jeśli uważacie że projekt jest dla Was użyteczny, proszę o wsparcie finansowe projektu.

Bez Waszego wsparcia, dalszy rozwój projektu będzie stał pod znakiem zapytania...

 

I na koniec:

Szczęśliwego nowego roku!

Niech rok 2021, będzie lepszy niż ten historyczny 2020...


Do następnej wersji PRZYJACIELE...

Robert Łajka

Zamów licencję

Licznik Odwiedzin

14289379
Online: 9