Total Commander Ultima Prime 

jest kolekcją oprogramowania oraz predefiniowanych ustawień rozszerzających możliwości menadżera plików Total Commander, zebraną w jednym, łatwym do instalacji pakiecie. Nasze rozwiązanie różni się od oficjalnej dystrybucji aplikacji oferowanej przez Christiana Ghislera na stronie www.totalcmd.com. Jeśli chcesz zobaczyć i wypróbować nasze rozwiązania, możesz je pobrać z tej witryny oraz podyskutować o nich na naszym forum. Efekty naszej pracy udostępniane są na zasadach freeware, ale proszę pamiętać że Total Commander sam w sobie jest programem typu shareware. Prosimy również pamiętać o tym, iż poszczególne licencje dołączonego oprogramowania mogą się od siebie różnić i nie być zalecane do użytku komercyjnego. Dokładniejsze informacje o sposobach licencjonowania udostępnione zostały na naszym forum.

Total Commander Ultima Prime 7.9 zawiera nowy program - Media Player Classic Black Edition. To odtwarzacz multimedialny z wbudowanymi kodekami, który może odtwarzać praktycznie wszystkie formaty audio i wideo.

W tej wersji skupiliśmy się na menu „Lista ulubionych katalogów” (pozwoli to na szybsze otwarcie najczęściej używanych katalogów). Spędziliśmy dużo czasu nad optymalizacją, czego wynikiem jest mniejszy rozmiar instalatora, bez utraty jego funkcjonalności.

Kontynuujemy zmiany w wewnętrznych plikach konfiguracyjnych, z tego powodu część projektu jest dostępna w pełni tylko w języku Polskim i Angielskim - jest to sytuacja TYMCZASOWA. Kiedy wszystkie zmiany zostaną wprowadzone, będziemy starać się wrócić do pełnego tłumaczenia wszystkich wspieranych języków.

 

Wymienione nowości, można zobaczyć na oficjalnym kanale YouTubeTotal Commander Ultima Prime. - zachęcam do subskrybowania, jeśli uzbiera się odpowiednia ilość subskrybentów - na kanale zaczną pojawiać się poradniki dotyczące obsługi projektu. Zależy to tylko od Was, więc subskrybujcie kanał.

 

Zachęcam również do odwiedzenia osobistej strony Pawła Porwisza (współtwórcy projektu TC UP). Można tam znaleźć projekt Ultimate File Manager. Projekt ten jest podobny do TC UP, a mimo to nieco inny.

 

Drodzy użytkownicy TC UP, proszę o wsparcie finansowe projektu. Niestety, stworzenie takiego projektu wymaga ogromnej ilości czasu i generuje koszty. Bez Waszego wsparcia finansowego, dalszy rozwój projektu będzie stał pod znakiem zapytania.

Nawet najmniejsza darowizna będzie wspaniałym wsparciem.

 

Robert Łajka

Total Commander Ultima Prime 7.8 zawiera dwa nowe programy - SMPlayer, to odtwarzacz multimedialny z wbudowanymi kodekami, który może odtwarzać praktycznie wszystkie formaty audio i wideo (zastąpi program Light Alloy, który nie jest już rozwijany) oraz HandBrake, program do konwersji plików wideo z dowolnego formatu na wybrane nowoczesne, szeroko obsługiwane kodeki (program działa tylko na systemach x64).

Kontynuując podstawowe zmiany rozpoczęte w poprzedniej wersji TC UP, usunięte zostały programy, które nie są już rozwijane lub zostały zastąpione w inny sposób w projekcie - są to: Angel Writer, Free Download Manager, HateML, Light Alloy, Unlocker, VirtualDub, StatBar, Tail for Win32, TightVNC.

Menu „Lista ulubionych katalogów” zostało zaktualizowane o wiele nowych wpisów, a na "Pionowym Pasku Przycisków" zostały dodane skróty do „Programy” i „Narzędzia”. Dzięki temu, szybciej dotrzemy do najczęściej odwiedzanych katalogów i jeszcze łatwiej uruchomimy ulubione programy. Zaktualizowane zostały również pozostałe paski przycisków, m. in. dodany został nowy przycisk „Uśpij komputer”.


Zaktualizowana została funkcja wyświetlającą zaawansowane informacje na pasku tytułowym programu Total Commander, oraz zmienione zostało kilka opcji i naprawione problemy z wcześniejszych wersji w wewnętrznych plikach konfiguracyjnych, z tego powodu część projektu jest dostępna w pełni tylko w języku Polskim i Angielskim - jest to sytuacja TYMCZASOWA. Kiedy wszystkie zmiany zostaną wprowadzone, będziemy starać się wrócić do pełnego tłumaczenia wszystkich wspieranych języków.

Wymienione nowości, można zobaczyć na oficjalnym kanale YouTube: Total Commander Ultima Prime - zachęcam do subskrybowania, jeśli uzbiera się odpowiednia ilość subskrybentów - na kanale zaczną pojawiać się poradniki dotyczące obsługi projektu.


Zachęcam również do odwiedzenia osobistej strony Pawła Porwisza (współtwórcy projektu TC UP). Można tam znaleźć projekt Ultimate File Manager. Projekt ten jest podobny do TC UP, a mimo to nieco inny.


I na koniec...

Drodzy użytkownicy TC UP, proszę o wsparcie finansowe projektu. Niestety, stworzenie takiego projektu wymaga ogromnej ilości czasu i generuje koszty. Bez Waszego wsparcia finansowego, dalszy rozwój projektu będzie stał pod znakiem zapytania.

Nawet najmniejsza darowizna będzie wspaniałym wsparciem.

Robert Łajka

Drodzy użytkownicy TC UP!


Po kilku miesiącach przerwy z dumą przedstawiamy nową wersję projektu Total Commander Ultima Prime 7.7 oraz nową wersję oficjalnej strony (która będzie sukcesywnie rozwijana).

W najnowszej odsłonie projektu Total Commander Ultima Prime dodaliśmy przeglądarkę Vivaldi - naszym zdaniem najlepszą przeglądarkę internetową jaka kiedykolwiek została stworzona. Od wyglądu aż po sposób interakcji z użytkownikiem, każdy aspekt przeglądarki może być zmieniony i dostosowany. To użytkownik ma kontrolę. Idea przyświecająca przeglądarce jest bardzo podobna do TC UP.

Do najnowszej wersji TC UP dodaliśmy również program Captura (pozwala on na nagrywanie tego co dzieje się na pulpicie oraz robienie zrzutów ekranu), narzędzie Space Sniffer (służy do szybkiego sprawdzania zajętego miejsca na dyskach twardych) oraz wtyczkę Diskinternals Reader (daje dostęp do partycji i obrazów dysków).

W nowej wersji naprawiono zauważone błędy oraz problemy. Między innymi naprawiono problem z powiązaniami plików w systemie Windows 10 oraz ich przypinaniem na pasku zadań Windows. Menedżer plików Total Commander wzbogacił się o pionowy pasek przycisków z odpowiednio skonfigurowanymi skrótami, a istniejące paski przycisków zostały ulepszone.

Wiele czasu i pracy włożono w narzędzie TC UP New, które służy do szybkiego tworzenia katalogów i plików. Dzięki wielu fundamentalnym zmianom tworzenie dużej ilości katalogów i plików jest jeszcze szybsze i bardziej intuicyjne. Jak zwykle programy i wtyczki wchodzące w skład projektu zostały zaktualizowane do najnowszych wersji.

 

Kochani, prosimy o wsparcie projektu i zapraszamy do subskrybowania oficjalnego kanału YouTube - jeśli będzie zainteresowanie, to zaczną się na nim pojawiać poradniki dotyczące TC UP, ale musimy wiedzieć że jest dla kogo poświęcać czas.

 

Na sam koniec, informacja dla tłumaczy - moi drodzy, nie zapomniałem o Was - ale w projekcie będzie jeszcze kilka zmian - dlatego nie było sensu, żebyście tłumaczyli coś, co może się jeszcze zmienić. Jak wszystko będzie gotowe - odezwę się do Was.

Proszę tylko o potwierdzenie na maila, którzy tłumacze są nadal aktywni, tak żebym wiedział w jakich językach musi być przygotowana strona.

 

Szczęśliwego nowego roku!

Zamów licencję

Licznik Odwiedzin

13694471
Online: 20