Total Commander Ultima Prime 

jest kolekcją oprogramowania oraz predefiniowanych ustawień rozszerzających możliwości menadżera plików Total Commander, zebraną w jednym, łatwym do instalacji pakiecie. Nasze rozwiązanie różni się od oficjalnej dystrybucji aplikacji oferowanej przez Christiana Ghislera na stronie www.totalcmd.com. Jeśli chcesz zobaczyć i wypróbować nasze rozwiązania, możesz je pobrać z tej witryny oraz podyskutować o nich na naszym forum. Efekty naszej pracy udostępniane są na zasadach freeware, ale proszę pamiętać że Total Commander sam w sobie jest programem typu shareware. Prosimy również pamiętać o tym, iż poszczególne licencje dołączonego oprogramowania mogą się od siebie różnić i nie być zalecane do użytku komercyjnego. Dokładniejsze informacje o sposobach licencjonowania udostępnione zostały na naszym forum.

Po pół roku, wracamy z nową wersją Total Commander Ultima Prime 8.2 Skupiliśmy się w niej, głównie na rozbudowie naszego autorskiego narzędzia do tworzenia plików i katalogów: TC UP New - zdecydowanie jest to najbardziej zaawansowany i najprostszy w obsłudze, program do jednoczesnego tworzenia, dużej ilości plików i katalogów na świecie. Na pionowym pasku przycisków został dodany skrót do narzędzia XnConvert, służącego do wsadowego przetwarzania plików graficznych. Jak zawsze, programy wchodzące w skład TC UP zostały zaktualizowane do najnowszej wersji.

Wymienione nowości, można zobaczyć na oficjalnym kanale YouTubeTotal Commander Ultima Prime.

Drodzy użytkownicy TC UP, niestety stworzenie takiego projektu wymaga ogromnej ilości czasu i generuje koszty. Bez Waszego wsparcia finansowego, dalszy rozwój projektu będzie stał pod znakiem zapytania. Przez ten półroczny okres od wydania ostatniej wersji, wsparcie dla projektu udzieliło kilka osób, za co bardzo serdecznie dziękujemy, jednak jest to za mało żeby pokryć koszty utrzymania infrastruktury. Jeśli nie jest Wam obojętny dalszy los TC UP, Prosimy o wsparcie.


Zapraszam do odwiedzenia mojej strony, związanej z tworzeniem zdjęć i filmów: RobertLajka.pl


Oraz polubienia fanpageu na Facebooku: facebook.com/RobertLajkaPL

 

Z góry dziękuję.

Robert Łajka

W Total Commander Ultima Prime 8.1 wprowadzamy nowy, ciemny wygląd okna programu Total Commander (można go wyłączyć w dowolnym momencie, wybierając kolejno: Menu > Konfiguracja > Kolor > Tryb ciemny). W tej wersji skupiliśmy się również na rozbudowaniu funkcjonalności związanej z katalogiem "!Files" powiązanym z TC UP - zmieniła się jego ścieżka domyślna (podczas instalacji można samemu zdefiniować właściwą lokalizację), nazwa (".Files" na "!Files") oraz rozbudowane zostało menu "Lista ulubionych katalogów", które jest od teraz bardzo mocno powiązane z wspomnianym katalogiem. Od tej wersji w TC UP dostępny jest również nasz autorski program startowy dla programu Inkscape - dzięki temu, ten fantastyczny program do grafiki wektorowej jest w pełni przenośny (wszystkie pliki konfiguracyjne trzyma we własnym katalogu).

Część prac związana z przebudową wewnętrznych plików została już wykonana, dlatego zapraszam wszystkich chętnych tłumaczy do kontaktu, od przyszłej wersji będziemy starali się przywracać pełne tłumaczenia projektu.

Wymienione nowości, można zobaczyć na oficjalnym kanale YouTubeTotal Commander Ultima Prime. - zachęcam do subskrybowania, jeśli uzbiera się odpowiednia ilość subskrybentów (symboliczne 1000) - na kanale zaczną pojawiać się poradniki dotyczące obsługi projektu - myślę że odkryją przed Wami wiele opcji, o których nie mieliście pojęcia ;)

Zachęcam również do odwiedzenia osobistej strony Pawła Porwisza. Można tam znaleźć projekt Ultimate File Manager. Projekt ten jest podobny do TC UP, a mimo to nieco inny.

Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM DARCZYŃCOM, którzy wsparli projekt od poprzedniej wersji, Wasz odzew był ogromny - nie spodziewaliśmy, się że aż tak wielu z Was wspomoże finansowo projekt TC UP.

Prosimy o dalsze wsparcie i z góry ogromnie dziękujemy.

Robert Łajka

Dziś mija dokładnie 15 lat od wydania pierwszej wersji - TC UP 1.0, która miała swoją premierę 31 grudnia 2005 roku.

W tym czasie przez projekt przewinęło się wielu ludzi, byli to programiści, pomysłodawcy i tłumacze:

Paweł Porwisz, Karol Kamiński (fenixproductions), Maciej Adamczyk (m^2), Adam Bukowiński (BuKoX), Dariusz J. Kawecki (DJK), Major Péter (Peti), Kamil Czyszczoń (Sinvar), Artem Izmaylov.

tłumacze: Chiny - Dreamy Mung, Chorwacja - Daniel Bernazza, Czechy - Martin Růžička i Vaclav Stajner oraz Petr Gasparik, Dania - Jens Sabroe Pedersen, Francja - Thierry Rodrigues, Grecja - Tampouri Bianca-Tampouris Themis, Hiszpania - Mario Ángel, Holandia - Stephan Hoek, Niemcy - Andreas Greunke, EXELBONSAI, Norwegia - Svein-Ove Urdal, Rosja - Anton Isaev i Artem Izmaylov, Rumunia - Scutelnciu Ionel, Serbia - Nikola Vukelnic, Słowacja - Michal Kabát, Szwecja - Fredrik Larsson, Turcja - Mahmut VURAL, Ukraina - Roman Yaroslavovich, Węgry - Major Péter i Molnár Balázs, Włochy - Carlo Marini i Douglas Quaid.

DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM!

Chciał bym również podziękować wszystkim autorom programów wchodzących w skład projektu, bez waszej zgody TC UP wyglądał by zupełnie inaczej.

Przełomowym dla projektu okazał się wrzesień 2007 roku, wtedy to do zespołu dołączył Paweł Porwisz - który, dzięki znakomitej znajomości instalatora NSIS - umożliwił stworzenie rozwiązań, które wcześniej były nieosiągalne. Dzięki zdolnościom programistycznym Pawła mamy w projekcie również autorskie programy, z których flagowym jest narzędzie TC UP New - do szybkiego tworzenia dużej ilości katalogów i plików.


W tym momencie w projekcie (nie licząc tłumaczy) zostały 3 osoby, Kamil Czyszczoń (Sinvar) zajmujący się stroną internetową projektu i dwie zajmujące się instalatorem i działaniem projektu - Paweł Porwisz i ja - Robert Łajka.

 

Zdajemy sobie sprawę że każdy z Was jest inny i ma różne potrzeby, dlatego staramy się tworzyć projekt TC UP tak , żeby każdy mógł dostosować wszelkie ustawienia pod siebie podczas instalacji (lub po zainstalowaniu, używając narzędzia TC UP Turbo i TC UP Integrator).

Na przestrzeni tych 15 lat staraliśmy się tworzyć coś czego sami chcielibyśmy używać, odpowiednio dobrane programy w jednym instalatorze.

Idea była i nadal jest prosta: "instalujesz system operacyjny, instalujesz TC UP i nic więcej nie potrzebujesz..."


Kontynuując tą myśl, przedstawiamy wersję: Total Commander Ultima Prime 8.0

Od tej wersji instalator będzie tworzył katalog ".Files" (zlokalizowany w %USERPROFILE%\Downloads) wraz z odpowiednimi podkatalogami, mam nadzieję że wpłynie to pozytywnie na utrzymanie porządku w segregowaniu Waszych plików.

W związku z tą nową funkcjonalnością, bardzo mocno zostało rozbudowane menu „Lista ulubionych katalogów” - dzięki temu można szybko dotrzeć do wybranych podkatalogów.

Dodatkowo, dzięki temu że TC UP ma "swoje" katalogi, mogliśmy stworzyć w pełni zautomatyzowane tworzenie kopii zapasowej najważniejszych plików projektu TC UP przy jego deinstalacji.


Wymienione nowości, można zobaczyć na oficjalnym kanale  YouTubeTotal Commander Ultima Prime. - zachęcam do subskrybowania, jeśli uzbiera się odpowiednia ilość subskrybentów (symboliczne 1000) - na kanale zaczną pojawiać się poradniki dotyczące obsługi projektu - myślę że odkryją przed Wami wiele opcji, o których nie mieliście pojęcia ;)


Zachęcam również do odwiedzenia osobistej strony Paweła Porwisza. Można tam znaleźć projekt Ultimate File Manager. Projekt ten jest podobny do TC UP, a mimo to nieco inny.


Dziękujemy WSZYSTKIM DARCZYŃCOM, którzy przez te wszystkie lata wsparli projekt.

Jednak w ciągu tych 15 lat, sumy wpłat które od Was otrzymaliśmy nie pokryły nawet 5 letnich opłat związanych z utrzymaniem serwera i domeny, nie licząc już innych kosztów - wszystko utrzymuję z własnych środków, lubię rozwijać ten projekt i poświęcać na to swój czas, ale nie stać mnie by ciągle ponosić koszty utrzymania, dlatego jeśli uważacie że projekt jest dla Was użyteczny, proszę o wsparcie finansowe projektu.

Bez Waszego wsparcia, dalszy rozwój projektu będzie stał pod znakiem zapytania...

 

I na koniec:

Szczęśliwego nowego roku!

Niech rok 2021, będzie lepszy niż ten historyczny 2020...


Do następnej wersji PRZYJACIELE...

Robert Łajka

Total Commander Ultima Prime 7.9 zawiera nowy program - Media Player Classic Black Edition. To odtwarzacz multimedialny z wbudowanymi kodekami, który może odtwarzać praktycznie wszystkie formaty audio i wideo.

W tej wersji skupiliśmy się na menu „Lista ulubionych katalogów” (pozwoli to na szybsze otwarcie najczęściej używanych katalogów). Spędziliśmy dużo czasu nad optymalizacją, czego wynikiem jest mniejszy rozmiar instalatora, bez utraty jego funkcjonalności.

Kontynuujemy zmiany w wewnętrznych plikach konfiguracyjnych, z tego powodu część projektu jest dostępna w pełni tylko w języku Polskim i Angielskim - jest to sytuacja TYMCZASOWA. Kiedy wszystkie zmiany zostaną wprowadzone, będziemy starać się wrócić do pełnego tłumaczenia wszystkich wspieranych języków.

 

Wymienione nowości, można zobaczyć na oficjalnym kanale YouTubeTotal Commander Ultima Prime. - zachęcam do subskrybowania, jeśli uzbiera się odpowiednia ilość subskrybentów - na kanale zaczną pojawiać się poradniki dotyczące obsługi projektu. Zależy to tylko od Was, więc subskrybujcie kanał.

 

Zachęcam również do odwiedzenia osobistej strony Pawła Porwisza (współtwórcy projektu TC UP). Można tam znaleźć projekt Ultimate File Manager. Projekt ten jest podobny do TC UP, a mimo to nieco inny.

 

Drodzy użytkownicy TC UP, proszę o wsparcie finansowe projektu. Niestety, stworzenie takiego projektu wymaga ogromnej ilości czasu i generuje koszty. Bez Waszego wsparcia finansowego, dalszy rozwój projektu będzie stał pod znakiem zapytania.

Nawet najmniejsza darowizna będzie wspaniałym wsparciem.

 

Robert Łajka

Total Commander Ultima Prime 7.8 zawiera dwa nowe programy - SMPlayer, to odtwarzacz multimedialny z wbudowanymi kodekami, który może odtwarzać praktycznie wszystkie formaty audio i wideo (zastąpi program Light Alloy, który nie jest już rozwijany) oraz HandBrake, program do konwersji plików wideo z dowolnego formatu na wybrane nowoczesne, szeroko obsługiwane kodeki (program działa tylko na systemach x64).

Kontynuując podstawowe zmiany rozpoczęte w poprzedniej wersji TC UP, usunięte zostały programy, które nie są już rozwijane lub zostały zastąpione w inny sposób w projekcie - są to: Angel Writer, Free Download Manager, HateML, Light Alloy, Unlocker, VirtualDub, StatBar, Tail for Win32, TightVNC.

Menu „Lista ulubionych katalogów” zostało zaktualizowane o wiele nowych wpisów, a na "Pionowym Pasku Przycisków" zostały dodane skróty do „Programy” i „Narzędzia”. Dzięki temu, szybciej dotrzemy do najczęściej odwiedzanych katalogów i jeszcze łatwiej uruchomimy ulubione programy. Zaktualizowane zostały również pozostałe paski przycisków, m. in. dodany został nowy przycisk „Uśpij komputer”.


Zaktualizowana została funkcja wyświetlającą zaawansowane informacje na pasku tytułowym programu Total Commander, oraz zmienione zostało kilka opcji i naprawione problemy z wcześniejszych wersji w wewnętrznych plikach konfiguracyjnych, z tego powodu część projektu jest dostępna w pełni tylko w języku Polskim i Angielskim - jest to sytuacja TYMCZASOWA. Kiedy wszystkie zmiany zostaną wprowadzone, będziemy starać się wrócić do pełnego tłumaczenia wszystkich wspieranych języków.

Wymienione nowości, można zobaczyć na oficjalnym kanale YouTube: Total Commander Ultima Prime - zachęcam do subskrybowania, jeśli uzbiera się odpowiednia ilość subskrybentów - na kanale zaczną pojawiać się poradniki dotyczące obsługi projektu.


Zachęcam również do odwiedzenia osobistej strony Pawła Porwisza (współtwórcy projektu TC UP). Można tam znaleźć projekt Ultimate File Manager. Projekt ten jest podobny do TC UP, a mimo to nieco inny.


I na koniec...

Drodzy użytkownicy TC UP, proszę o wsparcie finansowe projektu. Niestety, stworzenie takiego projektu wymaga ogromnej ilości czasu i generuje koszty. Bez Waszego wsparcia finansowego, dalszy rozwój projektu będzie stał pod znakiem zapytania.

Nawet najmniejsza darowizna będzie wspaniałym wsparciem.

Robert Łajka

Zamów licencję

Licznik Odwiedzin

14015616
Online: 6