Total Commander Ultima Prime

One For All

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parametry
Niedawno przeszedlem z TC PowerPack na TC Ultima Prime, gdyz UP zawiera znacznie wiecej ulepszen. Odrazu zabralem sie za konfigurowanie tego co chcialbym zmienic i jednoczesnie tego co... potrafie. Bardzo lubie miec dostep do najczesciej odwiedzanych katalogow i uzywanych polecen poprzez menu katalogow. Jezeli chodzi o wtyczki to porownujac z PP dodalem do UP skroty do wtyczek WFX, ale znalazlem pare rzeczy, ktorych po prostu nie rozumiem. Dotyczy to wlasnie parametrow. W PP byly takie pozycje jak np. 'Lista plikow i katalogow' => 'Tylko nazwy', ktore w poleceniu mialy
'%COMMANDER_PATH%\Tools\Notepad2.exe'. Dodalem wiec te pozycje, zmienilem polecenie na '%COMMANDER_PATH%\PLUGINS\Media\Notepad++\notepad++.exe' ale zauwazylem, ze sa takie 3 pozycje (tylko nazwy, ze scierzkami, i DOSowe nazwy) a maja to samo polecenie. Zajrzalem w plik 'wincmd.ini' i dopiero zauwazylem, ze sa tam parametry (np. dla Tylko nazwy jest 'param177=%F'). Przenioslem parametry do UP i wszystko dziala.

Moje pytania brzmia:
1. Skad mam wiedziec co jakie parametry robia??
2. Czy jest gdzies lista wszystkich parametrow, z ktorych mozna skorzystac + ich opis??
3. Czy te parametry sa wbudowane w TC czy zaleza od wtyczek??
4. Jezeli od wtyczek to czy mozna stworzyc polecenia (np. w menu katalogow) do innych wtyczek? Tak zeby skorzystac np. z DiskDir Extended albo Audio Converter zaznaczajac jakies pliki i wybierajac pozycje z menu katalogow. Wiem, ze mozna korzystajac z "pakowania" ALT+F5 ale jest to szalenie nie intuicyjne i co gorsza mylace (nigdy bym sie nie domyslil, ze aby zobaczyc liste katalogow/skonwertowac pliki musze skorzystac z czegos co kojarzy mi sie z archiwizacja danych...).
[Image: sro_br.gif]
[Image: kietnaqutak.png]
Reply
Odpowiedziałem już częściowo na to pytanie na forum totalcmd.pl ale ponieważ może się to przydać komuś innemu to raz jeszcze wrzucam odpowiedź tutaj.

Zerknij na opis parametrów w pliku pomocy.
Punkt 3c - Menus - Configuration  - Change Button Bar - Configuration - Change button bar.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)