Total Commander Ultima Prime

One For All


Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje?
#1
Korzystajac z TC UP cieszylem oczka nowymi wtyczkami. Jednak im bardziej zaglebialem sie w niego tym zauwazylem, ze brakuje mi 2 wtyczek:
- TConsole http://totalcmd.pl/download/wfx/win/TConsole
- Plugin Manager http://totalcmd.pl/download/wfx/oth/Plugin_Manager
Pierwsza daje przydatna czasami mozliwosc otworzenia wiersza polecen (CMD) w oknie TC oraz wpisywanie komend w lini polecen TC. Druga daje mozliwosc przegladania zainstalowanych wtyczek TC tak jak liste plikow. Mozna przegladac, dodawac, usowac oraz edytowac ustawienia wtyczek.

Jak narazie tylko te dwie propozycje nasunely mi sie na mysl. Aha i jeszcze taka malenka rzecz, ktora w sumie nie jest potrzebna. Aby skorzystac z wiekszosci pluginow WFX trzeba wejsc w otoczenie sieciowe i tam dopiero je wyszukac. A przeciez mozna dodac bezposrednie linki do menu katalogowego (tak zrobilem u siebie) albo dodac do menu glownego "wtyczki" i tam podzielic na systemowe, uzytkowe, sieciowe czy jak kolwiek inaczej. Mysle, ze przyspieszyloby to korzystanie z nich. Byc moze niektorzy nawet nie doczytali, ze maja takie wtyczki i nie wiedza, gdzie je znalezc, a tak to mieliby na wieszchu.
[Image: sro_br.gif]
[Image: kietnaqutak.png]
Reply
#2
Rozważę Twoje pomysły.
Foto Video - robertlajka.pl

Foto Video - facebook.com/RobertLajkaPL
Reply
#3
Witam Smile
TCUP używam od wersji 2.8, TC generalnie jeszcze od czasów WinCommandera Smile
Z żelaznego zestawu wtyczek brakuje mi jeszcze wincefs.wfx - w dzisiejszych czasach urządzenia na Windows Mobile są już na tyle popularne, że chyba można tak powiedzieć... ja sam ma dwa takie urządzenia Wink

http://totalcmd.pl/download/wfx/ext/WinCE

pozdrawiam i dzięki za taki genialny zestaw, jakim jest TCUP.
Reply
#4
utak3r Wrote:Z żelaznego zestawu wtyczek brakuje mi jeszcze wincefs.wfx - w dzisiejszych czasach urządzenia na Windows Mobile są już na tyle popularne, że chyba można tak powiedzieć... ja sam ma dwa takie urządzenia Wink

http://totalcmd.pl/download/wfx/ext/WinCE

Zgadzam się z Tobą w pełni, bardzo chciałbym dodać taką wtyczke.
Jest tylko jedno "ale", ale za to bardzo ważne:

UWAGA! Przed instalacją wtyczki należy zainstalować ActiveSync

Jest to powód, który dyskfalifikuje taką wtyczke w projekcie.
Foto Video - robertlajka.pl

Foto Video - facebook.com/RobertLajkaPL
Reply
#5
Mam propozycję umieszczenia w pakiecie jakiejś wtyczki do sprawdzania aktualizacji wszystkich zainstalowanych wtyczek. O ile pamiętam takie rozwiązanie było zawarte w konkurencyjnym projekcie.
Reply
#6
Konkurencja najprawdopodobniej realizuje ten pomysł poprzez użycie wtyczki Versions, która to odpowiednio przetwarza (parsuje) kod stron z konkretnymi wtyczkami.

Moim zdaniem o wiele ciekawszym rozwiązaniem jest wykorzystanie wtyczki RSS Mirandy. Przy większym zainteresowaniu Ultimy być może zająłbym się aktualizowaniem informacji o dodatkach wchodzących w skład pakietu (oczywiscie w ramach kanału RSS).
[Image: dc85x15_philkc_fade22lr.png]
Reply
#7
fenixproductions Wrote:Konkurencja najprawdopodobniej realizuje ten pomysł poprzez użycie wtyczki Versions, która to odpowiednio przetwarza (parsuje) kod stron z konkretnymi wtyczkami.

Moim zdaniem o wiele ciekawszym rozwiązaniem jest wykorzystanie wtyczki RSS Mirandy. Przy większym zainteresowaniu Ultimy być może zająłbym się aktualizowaniem informacji o dodatkach wchodzących w skład pakietu (oczywiscie w ramach kanału RSS).

Mam wątpliwości, czy to jest dobre.
Podejście 1, wtyczka Updater - tak, jak zrobiła to konkurencja, niestety nie działa dobrze. Jest tylko jedno miejsce, z którego można wygodnie czytać aktualizacje. totalcmd.pl. Ale ta strona jest tak rzadko aktualizowana, że doprawdy sprawdzanie tam nie ma sensu, lepiej poczekać miesiąc.
Podejście 2, kanał RSS. Ma kilka poważnych zalet, m.in. to, że osoby, dla których oczekiwanie miesiąc na aktualizacje to zbyt długo zwykle chcą wiedzieć o nich natychmiast..a tutaj informacja przyszłaby sama, nie trzeba byłoby jej szukać. Ale obawiam się, że za rok czy 2 ten kanał może skończyć tak, jak aktualizacje totalcmd.pl. A nawet jeśli nie...to czy dostatecznie dużo osób by z tego skorzystało (i uznało za istotną zaletę), aby warto było wpisywać te newsy? Pomyśl, ile czasu rocznie będziesz na tym spędzał, czy nie możnaby go wykorzystać na stworzenie czegoś, co będzie bardziej pożyteczne?
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply
#8
O wiele bardziej obawiałbym się zniechęcenia i małej przydatności. W końcu TC UP aktualizowany jest co miesiąc, więc zaległości praktycznie brak.
Gdybym natomiast każdą rzecz miał rozpatrywać z perspektywy roku, wiele bym musiał porzucić. Nie myślałem o wielkim kanale, a jedynie o krótkich notkach w stylu: <nazwa><wersja><sznurek ściągania><sznurek info>. W ten sposób niczym by to się nie różniło od tego, co robię każdego dnia (m.in. forum TC, forum Mirandy, freewarefiles.com). Skopiowanie paru słów i sznurków to niewielki wysiłek.
[Image: dc85x15_philkc_fade22lr.png]
Reply
#9
jesli mowa o sprawdzaniu aktualizacji to moze cos z tego przypadnie wam do gustu


http://www.kcsoftwares.com/?sumo
http://www.updatestar.com/en/
http://www.filehippo.com/updatechecker/


pozdrawiam
GK
Reply
#10
namex2 Wrote:http://www.filehippo.com/updatechecker/
Wymaga .NET - do skreślenia.
namex2 Wrote:http://www.updatestar.com/en/
Później spróbowałem tego...I zdecydowanie mi się nie podoba.
1. Instaluje się w Application Data zamiast Program Files.
2. Nie ma możliwości wyłączenia go inaczej niż przez Ctrl+Alt+Del
3. Nie działa dobrze, wielu programów na moim systemie nie pokazuje, niektóre rozpoznaje niepoprawnie ( TC UP 7.0.2.1 ), nie podaje potrzebnych informacji o programach ( Powiedział, że mam nieaktualnego Total Commandera. Ale nie udało mi się dowiedzieć, którego, mam ich..sporo Smile ).
namex2 Wrote:http://www.kcsoftwares.com/?sumo
Nie spodziewałem się po nim nic lepszego...ale miło mnie zaskoczył. Działa dobrze, też nie wszystko wykrywa, ale pozwala ręcznie dodać programy do listy. Nie jest przenośny, ale dla takiego programu to niewielka wada. Zajmuje 1.2 MB - znośnie.
Jedna duża wada - nie wszystko można dodać do listy, tylko programy, które mają wbudowaną informację o wersji.
Popieram jego kandydaturę. Smile
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)