Total Commander Ultima Prime

One For All

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notepad++ zamiast Notatnika
Notepad++ IMHO bije na glowe zwykly Notatnik, co chyba nie jest zadnym odkryciem skoro pojawia sie w TC UP (co mnie ostro ucieszylo, ze nie tylko ja go cenie). Genialna opcja jest calkowite zastapienie starego Notatnika nowym N++. Nalezy zrobic tak:

1. Sciagnac Notepad++ Lunchera z glownej strony projektu http://notepad-plus.sourceforge.net/comm...er.bin.zip
2. Skopiowac plik notepad.exe znajdujacy sie w sciagnietym archiwum do nastepujacych katalogow (wazna kolejnosc!!)
- c:\windows\servicepackfiles\i386
- c:\windows\system32\dllcache
- c:\windows\system32
- c:\windows
3. Gdy pojawi sie okienko mowiace cos o ochronie plikow windowsa najpierw nacisnac Anuluj a w nastepnym komunikacie Tak
4. (gdy program nagyrwa sie korzystajac z automatycznego instalatora dostepnego na glownej stronie projektu mozna pominac ten punkt) Edytowac rejestr, stworzyc klucz:
\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Notepad++
, a jako domyslna wartosc podac dokladna sciezke dostepu do programu (dla mnie jest to: C:\Tools\TC UP\PLUGINS\Media\Notepad++)

Jak widac jest troszke do manipulacji. Czy daloby sie dodac do instalacji TC UP pozycje do opcjonalnego automatycznego dokonania powyzszych punktow?? Byloby cudnie... Shy
[Image: sro_br.gif]
[Image: kietnaqutak.png]
Reply
Nie planuję takiej opcji, TC UP z zasady ma jak najmniej ingerować w ustawienia systemu, jeśli przeglądasz pliki w TC UP, to wystarczy zaznaczyć plik tekstowy i nacisnąć klawisz F4 - zostanie on otwarty w programie Notepad++, może nie jest to tak uniwersalne jak całkowite zastąpienie systemowego notatnika ale i tak wydaje mi się że jest to szybkie i wygodne rozwiązanie.

Dobrze że poruszyłeś ten temat, napewno wielu fanów programu Notepad++ skorzysta z tej informacji.
Reply
Być może da się to zrobić bez ingerencji w system. Sprawdzę w ten weekend.
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply
Zamiana systemowego programu na inny, jest ingerencją w system Smile
Reply
Hmmm widze, ze prjekt trzyma sie swoich zasad... Ale jezeli w instalacji byloby do wyboru czy zrobic tak a nie inaczej to moznaby domyslnie zaznaczyc aby nie ustawial N++ jako domyslny edytor tekstu dzieki czemu uzytkownicy, ktorzy "intyicyjnie" klikaja next, next, next w instalacji nie pomyla sie, a Ci co beda zainteresowani beda mieli wygodniej. No ale to jest moje skromne zdanie decyzje pozostawiam Wam.
[Image: sro_br.gif]
[Image: kietnaqutak.png]
Reply
ULTIMA PRIME Wrote:Zamiana systemowego programu na inny, jest ingerencją w system Smile
Nie. Chciałem uczynić go notatnikiem tylko dla TC UP i jego dodatków. Ale sprawdziłem, windows jest zbyt sprytny, aby można było łatwo to zrobić.
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply
Kietna Qu'Tak Wrote:Hmmm widze, ze prjekt trzyma sie swoich zasad...

Właśnie dlatego że projekt trzyma się swoich zasad, notepad++ nie zostanie "wyróżniony" dodatkową opcją instalacyjną.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)