Total Commander Ultima Prime

One For All

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narzędzie wielokrotnej zmiany w TC
Witam

To może bardziej dotyczy samego TC a nie TC UP.

Często używam tego narzędzia do zmiany nazw plików i brakuje mi jednej rzeczy. Po wykonaniu operacji lista jest pusta. Moim zdaniem powinna zostać "odświeżona" ale już z plikami, które mają nową nazwę. To pozwoli na ciągłe używanie do dalszych zmian nazwy.

Np.
Zmiana nazwy pliku na taki format: ABCD [123].txt

Podczas samej zmiany nie mozna stosować w nazwie pliku "[" oraz "]". Ustawiam matryce na: ABCD ([C]). W tym samym przebiegu co zmiana nazwy odrazu zmieniam "(" -> "[". Nastepnie przy dużej ilości plików trzeba wybierać ręcznie te pliki, w których należy zmienić w drugim przebiegu znak ")" na "]".
Gdyby pamiętał listę plików i na bieżąco by ją odświeżał można by było o wiele szybciej zmieniać nazwy plików.

I druga rzecz: Obok wyboru "Dużą/małą" powinna być opcja umozliwiająca - czy to dotyczy nazwy pliku z rozszerzeniem czy bez rozszerzenia

Pozdrawiam
szyjka
Reply
szyjka Wrote:Witam
Witam również.
szyjka Wrote:Często używam tego narzędzia do zmiany nazw plików i brakuje mi jednej rzeczy. Po wykonaniu operacji lista jest pusta. Moim zdaniem powinna zostać "odświeżona" ale już z plikami, które mają nową nazwę. To pozwoli na ciągłe używanie do dalszych zmian nazwy.
Zgadzam się, że powinna, ale AFAIK nie da się tego łatwo zrobić.
Żeby ręcznie wczytać tę listę, można użyć przycisku ze strzałką, na lewo od "Start".
szyjka Wrote:Podczas samej zmiany nie mozna stosować w nazwie pliku "[" oraz "]".
Można. "[[]" oznacza "[", a "[]]" - "]".

Pozdrawiam, m^2
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply
m^2 Wrote:Żeby ręcznie wczytać tę listę, można użyć przycisku ze strzałką, na lewo od "Start".

Ta strzałka upraszcza robotę.
Ma to jednak "wadę". Ponieważ zmiany lecą bezpośrednio na plikach - operacja cofnij przywraca tylko ostatnią zmianę.

Może lepszym pomysłem było by wczytanie wszystkiego do "wirtualnej" tabeli, wykonanie na niej wszystkich operacji zmian i dopiero przy wyjsciu zapis "finalnej nazwy" bezposrednio na pliku.

Ale jak narazie dla moich celów "strzalka" wystarczy Smile

Pozdrawiam
szyjka
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)