Total Commander Ultima Prime

One For All

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nowe możliwości
Big Grin 
Czy istnieje możliwość wprowadzenia nowych funkcji ? - brakuje mi możliwości globalnego edytowania tagów w plikach mp3 , tak jak w specjalizowanych programach . Informacja i podgląd plików mp3 jast cool, więc tylko tagi sprawiają problem. Druga spraw to edycja danych EXIF w plikach zdjęć - często trzeba np. usunąć takie dane przed publikacją lub zmienić datę bądź opis - czy można liczyć na takie udogodnienia ?
Poza tym projekt jest genialny - thanks !
Reply
critters Wrote:...czy można liczyć na takie udogodnienia ?

Pomyślę nad tym.

Poniżej, obazki pokazujące jak uzyskać informacje o plikach AUDIO i FOTO

AUDIO

FOTO

Reply
ULTIMA PRIME Wrote:
critters Wrote:...czy można liczyć na takie udogodnienia ?

Pomyślę nad tym.

Poniżej, obazki pokazujące jak uzyskać informacje o plikach AUDIO i FOTO

AUDIO

FOTO

OK! Znalezienie informaci o plikach to prosta sprawa - tych funkcji
często używam ,ale jeśli chodzi o edycje tych informacji to już trzeba mieć dedykowane aplikacje , szczególnie gdy trzeba obrobić duże ilości plików ( bardzo przydatne jest " narzędzie wielokrotnych zmian ) - i tu jest pole do udogodnień. Skoro tyle już zrobiono dla wygody użytkowników ? - A może dołączyć aplikację "directory lister" ( też często z niej korzystam) ?. I jeszcze jedno - czy możliwe jest wstawienie do TC burnera opcji "utwórz plik obrazu płyty CD" - skoro jest zapis obrazu ?

Pozdrawiam i życzę owocnej pracy !
Reply
critters Wrote:Skoro tyle już zrobiono dla wygody użytkowników ? - A może dołączyć aplikację "directory lister" ( też często z niej korzystam) ?
Może o tym wiesz, może Cię to nie zadowoli, ale w TCUP jest wtyczka DidsDirExteded, która robi właśnie to, co directory lister. Ma trochę mniej opcji, ale za to obsługuje listowanie zawartości wszystkich archiwów, do których TC ma wtyczki (oraz kilku innych).
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply
critters Wrote:OK! Znalezienie informaci o plikach to prosta sprawa - tych funkcji
często używam...

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę że wiesz jak korzystać z tych funkcji, obrazki są dla czytających, którzy nie wiedzą o tej funkcjonalności.

critters Wrote:...jeśli chodzi o edycje tych informacji to już trzeba mieć dedykowane aplikacje , szczególnie gdy trzeba obrobić duże ilości plików...

I tutaj prośba o wskazanie odpowiednich narzędzi. Szukałem, ale te które znalazłem, albo nie zadowalały mnie w pełni, albo nie spełniały jednego z trzech warunków, które musi spełnić aplikacja aby znaleźć się w projekcie.

Mianowicie:

- Aplikacja, powinna być darmowa.
- Aplikacja, powinna mieć możliwie jak najmniejszy rozmiar.
- Aplikacja, powinna mieć PRZYNAJMNIEJ dwie wersje językowe: polską i angielską.

critters Wrote:A może dołączyć aplikację "directory lister"

Bardzo ciekawy pomysł. Czas pokaże...

critters Wrote:czy możliwe jest wstawienie do TC burnera opcji "utwórz plik obrazu płyty CD" - skoro jest zapis obrazu ?

O ile się orientuję wtyczka nie jest już rozwijana, więc raczej nie ma co liczyć na taką opcję, swoją drogą bardzo przydatną. Od jakiegoś czasu myślę o zewnętrznej aplikacji, może coś z tego będzie...

m^2 Wrote:...w TCUP jest wtyczka DidsDirExteded, która robi właśnie to, co directory lister. Ma trochę mniej opcji, ale za to obsługuje listowanie zawartości wszystkich archiwów, do których TC ma wtyczki (oraz kilku innych).

DiskDir Extended

Dokładnie, rewelacyjna wtyczka, coś w stylu programu Whereisit

Aby z niej skorzystać:

Zaznaczamy katalog, który nas interesuje i wykonujemy kolejno...

Pliki > Spakuj... (lub ikona, lub ALT+F5) > "Inne" > ctg
Reply
Masz duże wymagania. Co do audio, mogę polecić 2 narzędzia:

Media Tagger. Z niego korzystam. Ma wszystkie potrzebne opcje, tag<->name. Obsługuje nie tylko mp3 / wma, lecz także VQF, OGG, APE, MPC, AAC, FLAC. Poza tym jest mały. Nie ma polskiej wersji...

The God Father
Najpotężniejsze narzędzie tego typu, jakie znam. Niezły interface, wbudowany odtwarzacz. Kiedyś rozważałem zastąpienie tym winampa, ale interface jest zbyt ciężki do takich zastosowań. Niestety jest spory (IIRC 7MB sam plik wykonywalny. Do tego jakieś śmieci Wink ).
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)