Total Commander Ultima Prime

One For All

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dotaz na ikony složek
Dříve jsem používal pouze Total Commander ve kterém jsem používal k barevnému označení ikon složek program FolderHighlight. Nyní jsem nainstaloval TC UP 4.6 a změna barvy ikony složky se vizuálně neprojeví i když je ve skutečnosti provedena. Zjistil jsem, že jakákoliv změna ikony složky se vizuálně v TC UP neprojeví.
Lze toto nějakým nastavením změnit, nebo jsou ikony složek implicitně nastveny a nelze je měnit?
Shy
Reply
Bohužel změnu složek nepoužívám... tak těžko radit.

Za zobrazení ikon složek pravděpodobně může přímo soubor TC UP.EXE

Zjistíš to tak, že spustíš čistý Total Commander přímo... s parametrem svých konfiguračních souborů.

Pokud to budeš chtít zkusit tak udělej toto:

V hlavní nabídce 'Nápověda' klepni na 'O programu Total Commander'.

V otevřeném dialogovém okně se podívej úplně dolu a tam budeš mít něco jako toto:
Code:
INI-Files:
C:\Program Files\TC UP\wincmd.ini
C:\Program Files\TC UP\wcx_ftp.ini

To je pro tebe informace odkud Total Comander načítá konfigurační soubory. Tyto informaci budeš potřebovat pro parametry spuštění.

Přejdi do instalační složky programu Total Commander UP...
Většinou je v této cestě:
C:\Program Files\TC UP

V instalační složce vyber soubor TOTALCMD.EXE a pod pravou myškou zvol 'Odeslat' -> 'Plocha (vytvořit zástupce)'
Měl by se ti vytvořit zástupce tohoto souboru na Ploše...

Potom na Ploše dej u tohoto nově vytvořeného zástupce 'Vlastnosti'
a v položce Cíl budeš mít něco jako toto:

"C:\Program Files\TC UP\TOTALCMD.EXE"

Je potřeba dopsat již zmíněné parametry...

Takže edituj řádek takto:
Code:
"C:\Program Files\TC UP\TOTALCMD.EXE" /I=./wincmd.ini /F=./wcx_ftp.ini

ta ./ (tečka lomítko) před názvem konf. souboru wincmd.ini a wcx_ftp.ini pro totalcmd.exe znamená 'soubor hledej ve stejné složce jako jsem já... (totalcmd.exe) - je to relativní cesta.

Pokud budeš mít konfiguráky jinde, tak tam napiš cesty absolutní... tedy třeba takto:
Code:
"C:\Program Files\TC UP\TOTALCMD.EXE" /I="C:\Program Files\TC UP\wincmd.ini" /F="C:\Program Files\TC UP\wcx_ftp.ini"
...cesty jsou v "uvozovkách" protože názvy obsahují mezery a najdeš je v již zmíněném 'Nápověda' -> 'O programu Total Commander'.

Co to jako provede?
Parametry...
/i=název.ini //Použije k nastavení určený soubor INI - název.ini
/F=ftpnázev.ini //Použije k nastavení pro vestavěného FTP klienta určený soubor INI - ftpnázev.ini
...
Takže tímto zástupcem obejdeš TC UP loader... a mělo by ti fungovat i tvé zobrazení složek - zase je pravděpodobné že nebudou fungovat některé fičurinky z TC UP.EXE... aktuálně mě nenapadá jaké... jinak vše týkající se Total Commanderu bude fungovat spolehlivě...

Teoreticky by mělo vše fungovat bez potíží (záleží hodně na nastavení), dobré to bude k tomu, že tímto zjistíš, zda za to opravdu může TC UP.EXE a pokud ano, zeptám(e) se vývojářů jak tvůj problém vyřešit...
Jeden soubor vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny ovládne... totalcmd.exe
Reply
Tak jsem to dnes udělal dle Tvého návodu, napsal jsem cestu k "ini" souborům,
i počítač jsem restartoval, spustil jsem TOTALCMD.EXE, nic se však v zobrazování ikon složek nezměnilo. Ikona sice změnit jde, i jiným obrázkem či ikonou, ale v Total Commanderu se změna neprojeví, pouze v Průzkumník Windows. Zřejmě to v TC UP.EXE nebude.

Když jsem provedl změny cesty k "INI" souborům, tak jsem se podíval po spuštění TOTALCMD.EXE do Nápověda/O programu Total Commander, kde bylo
C:\WINDOWS\./wincmd.ini
C:\WINDOWS\./wcx_ftp.ini
a ve složce C:\WINDOWS se aktivoval soubor wincmd.ini
Reply
(02-09-2009, 09:04 AM)sikula Wrote: Tak jsem to dnes udělal dle Tvého návodu, napsal jsem cestu k "ini" souborům,
i počítač jsem restartoval, spustil jsem TOTALCMD.EXE,...

Jak jsi spustil totalcmd.exe?

Poznámka:
Pokud spustíš soubor 'totalcmd.exe' bez parametrů tak ti automaticky vytvoří ty dva ini soubory ve složce Windows. Klidně je smaž.

Kde jsi udělal chybu?
Dal jsem ti radu jak vytvořit soubor zástupce ve kterém bude jako parametr cesta k ini souborům. Zástupce má standardní příponu *.lnk.
Tímto zástupcem jsi měl spouštět program - ničím jiným...
Stejně to nevadí...

Vše mnou výše uvedené beru zpět! Smile
I mistr tesař se někdy utne. A já nejsem mistr natož tesař.

Jak na tvůj problém?

Oprava by měla být jednoduchá.
Spusť TC UP standardním způsobem
Z nabídky Konfigurace vyber Ikony (pátá položka) a v zobrazeném dialogovém okně zatrhni Zobrazovat ikony zvláštních souborů: standardní souborový systém klepni na Použít a OK a mělo by to šlapat.

Zdravím
Jeden soubor vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny ovládne... totalcmd.exe
Reply
Jo, jak jednoduché
Díky
Reply
(02-09-2009, 11:31 AM)sikula Wrote: Jo, jak jednoduché
Díky

Není za co... Shy
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)