Total Commander Ultima Prime

One For All

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opcja otwierania folderu w menu kontekstowym pliku
Cześć!

Chciałbym, żeby w menu kontekstowym pliku(menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na pliku) znajdowała się opcja otwarcia folderu zawierającego plik. W przypadku folderów jest opcja otwarcia folderu na którym się kliknęło. W przypadku pliku też by się coś takiego przydało.

To by było bardzo przydatne przy używaniu Windows Desktop Search. Bardzo lubię WDS, ale nienawidzę poruszania się po okienkach Eksploratora Windows. W menu kontekstowym jest skrót do otwarcia folderu - więc jeżeli coś znajdę w WDS, od razu mogę otworzyć folder zawierający plik klikając prawym przyciskiem myszy. Niestety folder otworzy się w Eksploratorze Windows. Chciałbym, żeby folder otwierał się w Total Commanderze - najlepiej żeby oprócz opcji "open containig folder" w menu kontekstowym była jeszcze opcja otwierająca folder w TC.

Czy da się to jakoś zrobić, grzebiąc w ustawieniach TC UP lub w rejestrze windowsów? Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?

Mój system to winXP 32 SP3 i używam TC UP 4.6.
Reply
2kloszard

Czy w Eksploratorze Windows pod menu prawego przycisku myszy masz opcję "Otwórz w TC UP:"?

Czy jest ona równiez widoczna w systemowym oknie wyszukiwania plików (menu Start->Wyszukaj)?

Jesli tak, to oznacza, iż winnym braku tej funkcji jest WDS.
Jeśli nie, to oznacza, że nie masz włączonej integracji TC UP z menu eksploratora.

W tym celu albo przebrnij przez instalator TC UP zwracając uwage na opcje integracji, albo spróbuj:
1. menu Start -> Uruchom -> cmd -> Enter
2. wpisz:
Code:
regsvr32 <TCUP>\PLUGINS\Library\TCUPShellExt.dll
gdzie <TC UP> to ściezka do twojego TC UP
3. Enter,
[Image: dc85x15_philkc_fade22lr.png]
Reply
Dzięki za szybką odpowiedź.

Tak, mam linki do total commandera, które tworzą się podczas instalacji TC UP. Opcje są dostępne zarówno w Eksploratorze jak i w WDS. Gdy kliknę prawym :

- na plik, to w menu kontekstowym mam dwie opcje związane z programami włączonymi w TC UP. Na przykład dla pliku mp3, mogę go otworzyć w AIMPIE lub wysłać do Wavevosaura. Pogląd i Edycja.

- na katalog - to mam możliwość otwarcia katalogu w Total Commanderze.

Mnie chodzi jednak o to, żeby mieć jeszcze trzeci, niestandardowy skrót do pliku. Chcę skrót do folderu po kliknięciu na plik(a nie na folder) Ten skrót nie jest przewidziany przez twórców TC UP, a przydałby się użytkownikom WDS.

Co prawda podczas wyszukiwania w WDS można napisać to czego się szuka, a potem jeszcze słowo folder i wyświetlą się same foldery, ale to jest mało wygodne.
Reply
2kloszard
Niestety nie widzę rozwiązania innego poza "ingerencją Ultimy".

Z ciekawości zapytam:
Czy WDS oferuje dostosowanie akcji dla znajdowanych plików?

W Locate32 mogę bez problemu ustawić, by dwuklik na pliku otwierał mi folder w TC, w którym się dany plik znajduje, zatem może i WDS oferuje coś takiego.
Reply
Biblioteka TCUPShellExt.dll jest już przepisywana, więc myślę że będziesz miał miłą niespodziankę przy kolejnej wersji TC UP Wink
Foto Video - robertlajka.pl

Foto Video - facebook.com/RobertLajkaPL
Reply
Zrobiłem kiedyś dla siebie takie menu... http://odsiebie.com/download/748417---e172.html do sciągnięcia tutaj. Sa tam w nim wpisy do rejestru.

Ciebie zapewne interesował by wpis : Menu kontekstowe (wpis OPTC) ... wystarczy dodać do rejestru i powinno działać. Doda Ci się w menu kontekstowym OPTC

Jeśli nazwa by się nie podobała wystarczy znaleźć OPTC w rejestrze i zmienić sobie na dowolną Wink

Jako że jest to wpis niektóre antyvirusy mogą przy ściąganiu blokować to ale bez obaw nie ma tam żadnych virusów
Reply
luqasss Wrote:Zrobiłem kiedyś dla siebie takie menu... http://odsiebie.com/download/748417---e172.html do sciągnięcia tutaj. Sa tam w nim wpisy do rejestru.

Ciebie zapewne interesował by wpis : Menu kontekstowe (wpis OPTC) ... wystarczy dodać do rejestru i powinno działać. Doda Ci się w menu kontekstowym OPTC

Jeśli nazwa by się nie podobała wystarczy znaleźć OPTC w rejestrze i zmienić sobie na dowolną Wink

Jako że jest to wpis niektóre antyvirusy mogą przy ściąganiu blokować to ale bez obaw nie ma tam żadnych virusów

Link nie działa.
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply
do fenixproductions:
W WDS jeżeli się kliknie lewym przyciskiem, to plik otworzy się w programie skojarzonym z tym typem pliku. Nie da się zrobić niczego innego.

Myślę że Locate32 to trochę inny rodzaj programu niże programy takie jak : Windows Desktop Search, Google Desktop, Coprnic Desktop Search. Te wymienione przeze mnie wyszukują w sposób zbliżony do wyszukiwarek internetowych - oceniają ważność "znaleziska" i kolejkują według niej. Poza tym mogą indeksować wnętrze pliku - np. tagi mp3 treść pdf-ów doc-ów itd...
Nie widziałem Locate32 w recenzjach tego typu programów. Albo jest nowy, albo to jest zwykły program do indeksowania w stylu Usługi Indeksowania Windows.

do ULTIMA PRIME:
Dzięki. Nie sądziłem że zwrócisz uwagę na sugestię jednego nowicjusza na forum. Myślę że skrót do katalogu przyda się wielu osobom.

do luqasss:
Dzięki. Użyję twojego wpisu do rejestru i będę go używać do póki ULTIMA PRIME nie wyda nowej biblioteki. Niestety aktualnie Twój link nie działa.[/b]
Reply
2kloszard
kloszard Wrote:Nie widziałem Locate32 w recenzjach tego typu programów. Albo jest nowy, albo to jest zwykły program do indeksowania w stylu Usługi Indeksowania Windows.
Na pewno nie jest nowy. Masz jednak rację, iż bliżej mu do zwykłego indeksowania.

Autor zapowiada rozszerzenie funkcjonalności o obsługę wtyczek TC. Teoretycznie dawałoby to większe możliwości niż wymienione przez Ciebie "wyszukiwarki". Co z tego wyniknie? Cóż, dowiemy się za rok.
Reply
Quote:do ULTIMA PRIME:
Dzięki. Nie sądziłem że zwrócisz uwagę na sugestię jednego nowicjusza na forum. Myślę że skrót do katalogu przyda się wielu osobom.

Dobre pomysły trzeba wspierać.

Podmień dotychczasową bibliotekę na tą z załącznika.
Napisz czy o to chodziło.

(c:\Program Files)\TC UP\PLUGINS\Library\TCUPShellExt.dll

Attached Files
.7z   TCUPShellExt.7z (Size: 156.1 KB / Downloads: 6)
Foto Video - robertlajka.pl

Foto Video - facebook.com/RobertLajkaPL
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)