Total Commander Ultima Prime

One For All

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ogólny z TC UP przy kilku użytkownikach
Sprawdziłem uprawnienia wszystkie na all.
Dodatkowo jeszcze udostępniłem dla wszystkich katalog Program Files oraz TC UP.
Co jeszcze można zrobić ?
Przecież to nie może tak być ...
Reply
1. Przeskanuj system antywirusem. Lub dwoma.
2. Spróbuj tymczasowo wyłączyć antywirusa i inne programy mieszające w systemie.
3. Spróbuj zmienić nazwę totalcmd.exe na jakąś inną.
4. Spróbuj przenieść TC UP do innego katalogu, im dalej tym lepiejm, najlepiej na innej partycji.
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply
m^2 Wrote:4. Spróbuj przenieść TC UP do innego katalogu, im dalej tym lepiejm, najlepiej na innej partycji.
No i to zadziałało TC otworzył się w całej krasie.
To są jakieś jaja Sad
Reply
szanlu Wrote:To są jakieś jaja Sad

Owszem....
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply
Może troszkę dużo czasu minęło, ale miałem od pewnego czasu ten sam problem i specjalnie się zarejestrowałem, żeby napisać odpowiedź, bo zauważyłem coś ciekawego.
Otóż z jakiegoś powodu były jednak błędne uprawnienia, tzn. wszędzie były jak trzeba, ale do samego pliku wcmd_pol.mnu użytkownicy jednak uprawnień ŻADNYCH nie mieli... Nie wystarczy więc sprawdzić uprawnień do katalogów jak początkowo to robiłem. Może się to komuś przyda Smile
PS. Wydaje mi się, że powodem błędnych uprawnień może być instalacja/aktualizacja z poziomu użytkownika uruchomiona przez "uruchom jako" (na innym komputerze przy instalacji z zalogowanym administratorem problem nie wystąpił, choć to może przypadek).
Reply
potwierdzam, w mojej instalcaji , czystej ( instalacja TCUP 5.2 ) jako uzytkownik z uprawnieniami administratora , w menu instalatora ustawione, ze takze dla innych uzytkownikow tego kompa, na drugim koncie takze nie bylo menu.

kolejka:

czysta instalacja OS'a, instalacja TCUP, dolozenie kolejnego uzytkownika z prawami admina, logowanie na uprawnienia tego uzytkownika, brak menu PL, zmiana uprawnien pliku <<wcmd_pol.mnu>> ( dolozenie uprawnien dla biezacego usera ) , polskie menu sie pojawia , wyglada na powtarzalny problem Smile
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)