Total Commander Ultima Prime

One For All

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pasek Programy - jak dodać nowy element
Witam po raz pierwszy na forum.
Moje pytanie : chodzi o nowy element w pasku programy.
jak dodać dodatkowy inny program do TC UP aby był widoczny w pasku z już istniejącymi programami ? Próbowałem ale nic z tego. Serdeczna prośba o wskazówkę. Z góry dziękuję.
Reply
Przeciągnij i upuść.
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply
Chyba się nie rozumiemy, w drugim wierszu od góry mamy wiersz poleceń ( Pliki, zaznacz, polecenia, itd. ) aż dojdziemy do programy. Mnie interesuje właśnie to miejsce. Jest tam kilkanaście programów i w to miejsce chciałem dodać coś nowego np. skype. Sposób przeciągnij i usuń - nie działa.    
Reply
Edycja podanego przez Ciebie miejsca wymaga dłubania w plikach:
- WCMD_POL.MNU - struktura menu wraz z poleceniami (własnymi, jak i TC),
- WCMD_POL.ini - plik poleceń używanych powyżej.

Łatwiej Tobie będzie użyć menu "Początek".

P.S. Jeśli chcesz już dłubać to polecam:
- Main Menu Editor - zawarte w Ultra TC Editors
- okno "Wybierz polecenie" - zawarte w TC.

By wywołać to okno musisz:
1. kliknąć na "Konfiguracja", wybrać "Układ" oraz "Pokaż/ukryj linię poleceń",
2. wpisać w niej "cm_CommandBrowser" (bez cudzysłowów) i wdusić Enter
3. w nowym oknie z lewej wybierz WCMD_POL.ini i pobaw się z przyciskiem "Nowy" Smile
[Image: dc85x15_philkc_fade22lr.png]
Reply
m^2 Wrote:Przeciągnij i upuść.

m^2 miał na myśli pasek programów, który jest pokazany na obrazku.

Na obrazku widać również pliki, które trzeba wyedytować aby dodać program do MENU

Można to zrobić ręcznie (np. przy pomocy Notepad++) lub dzięki odpowiedniemu narzędziu - tak jak to napisał fenixproductions

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, ale nie czuję się na siłach tak dalece ingerować. Po prostu nie chcę czegoś zepsuć.

A tak z innej beczki to widzę, że koledzy mają wersję TC UP 3.3 z załączonego pliku. Czy to jest dostępna wersja ?

I jeszcze jedno pytanie - jak otworzyć np. w prawym oknie notepada ++ tak jak na załączonym pliku ? Czy to w wersji 3.3 ? Nie wspomnę o górnym pasku z danymi o wykorzystaniu CPU i RAM

Pozdrawiam
Reply
Ostatnią wydaną wersją jest 3.2. ULTIMA niechcąco zdradził oblicze wersji testowej TC UP 3.3.
DODANE: Nie można w panelu otworzyć dowolnego programu, nie można też N++. To, co widzisz, to wtyczka GSA Lister. Ctrl+Q.
Reply
m^2 Wrote:Ostatnią wydaną wersją jest 3.2. ULTIMA niechcąco zdradził oblicze wersji testowej TC UP 3.3.
DODANE: Nie można w panelu otworzyć dowolnego programu, nie można też N++. To, co widzisz, to wtyczka GSA Lister. Ctrl+Q.

A te wskaźniki CPU i RAM ? to jak można włączyć
Reply
To jeszcze nie w pełni działa. Być może będzie w 3.3.
Próbkę możesz zobaczyć uruchamiając wbx.exe...ale wtedy nie wszystkie funkcje TC UP działają poprawnie.
Reply
m^2 Wrote:To jeszcze nie w pełni działa. Być może będzie w 3.3.
Próbkę możesz zobaczyć uruchamiając wbx.exe...ale wtedy nie wszystkie funkcje TC UP działają poprawnie.

Raz jeszcze dziękuję za pomoc.
JKL
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)