Total Commander Ultima Prime

One For All


Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja TC
#1
Witam. Mam kilka pytań:

1.Czy zakupiona licencja na TC obejmuje także wersje Ultima Prime oraz PowerPack?

2.Czym się różnią dwie powyżej wymienione wersje?

3.Na stronie http://www.ghisler.com/order.htm jest napisane, że zakupiona licencja (do aktualnej jak mniemam wersji) ważna jest od wersji 3.x do obecnej, czy to prawda?

4.W jaki sposób otrzymuje się program po zakupie licencji, tzn. czy jest od razu zarejestrowaną wersją wysyłaną do klienta czy samemu dokonuje się rejestracji? Ponieważ np. gdybym chciał korzystać z kilku wersji jednocześnie (albo zamiennie), mogę sobie każdą z nich manualnie zarejestrować (wkleić licencję? nie znam procedury rejestracji kopii programu) w jakiś sposób w programie ?

6.Do zakupienia wersji studenckiej wymagane jest jedynie przesłanie skana legitymacji, czy inne dokumenty także? Ewentualnie jakie?

Pisałem do panów z http://totalcmd.pl z powyższymi pytaniami na mail'a, ale nikt nie odpowiada. Tamten projekt zakończył się chyba ok 4 lat temu, tak doczytałem. Czy ktoś pomoże mi w udzieleniu odpowiedzi na powyższe pytania ?
Reply
#2
(10-19-2013, 05:05 PM)elviseftv Wrote: 1.Czy zakupiona licencja na TC obejmuje także wersje Ultima Prime oraz PowerPack?

Tak, ale jest to licencja TYLKO na program Total Commander, w przypadku TC UP są również inne programy, które wymagają osobnej licencji do użytku KOMERCYJNEGO.

W samym instalatorze TC UP można wybrać schemat "do użytku komercyjnego" - nie zostaną wtedy zainstalowane programy, za które musieli byśmy zapłacić, aby używać ich komercyjnie.

Co do TC PP, wydaję mi się że licencja będzie pełna na "wszystko", tak jak jest napisane na stronie domowej projektu:

http://totalcmd.pl/powerpack(10-19-2013, 05:05 PM)elviseftv Wrote: 2.Czym się różnią dwie powyżej wymienione wersje?

TC PP to rozbudowany program Total Commander o wtyczki i inne ustawienia ułatwiające pracę.

TC UP to przede wszystkim zbiór darmowych programów, najlepszych w swojej kategorii (naszym (autorów) zdaniem), zawartych w jednym instalatorze, pozwalającym dostosować większość rzeczy pod siebie. Oczywiście Total Commander jest rdzeniem projektu, ale nie jest to jedynie rozbudowany program Total Commander (przerost formy nad treścią - jak to gdzieś czytałem w durnym komentarzu do TC UP, na jakiejś stronie - osoby nie mającej pojęcia o tym, co pisze) - ale konfigurowalny "pod siebie", zbiór darmowych programów.

Tak więc jeszcze raz - TC UP to zbiór programów, a nie TYLKO rozbudowany program Total Commander - jest to informacja dla tłuków piszących o tym że Total Commander ma parę MB, a TC UP to kobyła ważąca kilkaset i tym podobne bzdury nie odnoszące się realnie do tego, czego dotyczą - INNA idea ludzie, INNA.(10-19-2013, 05:05 PM)elviseftv Wrote: 3.Na stronie http://www.ghisler.com/order.htm jest napisane, że zakupiona licencja (do aktualnej jak mniemam wersji) ważna jest od wersji 3.x do obecnej, czy to prawda?

Tak.(10-19-2013, 05:05 PM)elviseftv Wrote: 4.W jaki sposób otrzymuje się program po zakupie licencji, tzn. czy jest od razu zarejestrowaną wersją wysyłaną do klienta czy samemu dokonuje się rejestracji? Ponieważ np. gdybym chciał korzystać z kilku wersji jednocześnie (albo zamiennie), mogę sobie każdą z nich manualnie zarejestrować (wkleić licencję? nie znam procedury rejestracji kopii programu) w jakiś sposób w programie ?

Dostaje się plik wincmd.key - klucz rejestracyjny, który umieszcza się w katalogu Total Commandera.(10-19-2013, 05:05 PM)elviseftv Wrote: 6.Do zakupienia wersji studenckiej wymagane jest jedynie przesłanie skana legitymacji, czy inne dokumenty także? Ewentualnie jakie?

Nie wiem, nie jestem studentem Wink

Pytaj u sprzedawcy licencji, np. tu:

http://softx.pl/program/total-commander-135s

Swoją drogą jest to strona Twórcy projektu Total Commander PowerPack, i chociażby dlatego polecam zakup właśnie na tej stronie - w podzięce za doskonały projekt i włożoną przez Adama i DJK pracę w stworzenie Total Commander PowerPack.

A co do samej licencji na Total Commander - naprawdę warto - DOSKONAŁY program, którego Twórca słucha swoich użytkowników i wprowadza funkcjonalność jaką chcą "klienci", o czym zapominają niektórzy "wielcy" twórcy oprogramowania...

Foto Video - robertlajka.pl

Foto Video - facebook.com/RobertLajkaPL
Reply
#3
Witam,

Chciałbym zmienić w rejestrze wszystkie wpisy Program File na inny katalog których niestety jest ponad 1180... ( i po co komu zmienne środowiskowe )
Znalazłem dwa pluginy ( Registry i CoRegistry ), dzięki którym edycja rejestru jest bardzo wygodna. Niestety nie w przypadku masowej zmiany.
Ali
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)