Total Commander Ultima Prime

One For All

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Możliwość odznaczania przy instalacji?
Z total commandera (windows commandera) korzystam od ponad 10 lat, ale dopiero w wersji Ultima Prime uznałem że może wszystko Smile
A czasem może nawet za dużo jak dla mnie, wiem że nie muszę korzystać z tej edycji jak mi się "coś" nie podoba, ale ona jest świetna , choć dla mnie przeładowana.

Sam na co dzień korzystam z opery i  uTorrenta tyle że to dublowanie się programów nie daje nic na plus Sad

Mam tylko takie małe pytania a propos instalatora: czy można zrobić przycisk do bardziej zaawansowanych ustawień instalacji tj. wybrania składników do zainstalowania? I nie chodzi mi tu o wtyczki ale raczej narzędzia programowe.
Reply
crash lemon Wrote:Z total commandera (windows commandera) korzystam od ponad 10 lat, ale dopiero w wersji Ultima Prime uznałem że może wszystko Smile
A czasem może nawet za dużo jak dla mnie, wiem że nie muszę korzystać z tej edycji jak mi się "coś" nie podoba, ale ona jest świetna , choć dla mnie przeładowana.

Sam na co dzień korzystam z opery i uTorrenta tyle że to dublowanie się programów nie daje nic na plus Sad

Mam tylko takie małe pytania a propos instalatora: czy można zrobić przycisk do bardziej zaawansowanych ustawień instalacji tj. wybrania składników do zainstalowania? I nie chodzi mi tu o wtyczki ale raczej narzędzia programowe.

Trwają prace nad takim rozwiązaniem.
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply
m^2 Wrote:Trwają prace nad takim rozwiązaniem.

O czymś niewiem? Smile

crash lemon Wrote:Mam tylko takie małe pytania a propos instalatora: czy można zrobić przycisk do bardziej zaawansowanych ustawień instalacji tj. wybrania składników do zainstalowania? I nie chodzi mi tu o wtyczki ale raczej narzędzia programowe.

Niestety, jak już wspominałem nie jest to takie proste.

Usunięcie jednego programu podczas instalacji pociąga za sobą modyfikację w kilku miejscach TC UP (Paski przycisków, ustawienia konfiguracyjne, menu) - nie chcę doprowadźić do sytuacji gdzie użytkownik dla przykładu podczas instalacji odznacza np. program Opera@USB. a po instalacji ma skrót w menu i na pasku przycisków do tego właśnie programu, następnie pisze mi na forum "to nie działa" Smile

Były już różne propozycje jak rozwiązać ten problem i nie twierdzę że jest to niemożliwe, ale napewno bardzo skomplikowane a zyski które z tego by wynikały nie są aż tak duże. Śmieszy mnie jak słyszę powód że TC UP zajmował by mniej, gdyby można było odznaczyć niektóre składniki - czy w dobie dysków o tak dużej pojemności te przeszło 100MB ma jakieś znaczenie? A jeśli nawet, to czy rozmiar TC UP w porównaniu np. z PowerDVD, (program, "tylko" do filmów) którego rozmiar instalatora to prawie 80MB, to tak wiele? Co do "dublowania" programów - tak, byłby to istotny powód, gdyby nie fakt że te programy w żaden sposób nie ingerują w już istniejące instalacje.

Jest jeszcze jeden powód dla którego TC UP pozostanie jednym, zawartym projektem - "Składniki"

Jestem bardzo wdzięczny autorom, za to że pozwolili mi wykorzystać ich pracę w tym projekcie i doceniając to, CHCĘ aby żaden "składnik" nie został wyeliminowany podczas instalacji, nawet jeśli nie będzie używany.
Dla "zwykłego" użytkownika jest to bez znaczenia, dla mnie jako autora - bardzo ważne.
Foto Video - robertlajka.pl

Foto Video - facebook.com/RobertLajkaPL
Reply
ULTIMA PRIME Wrote:Jest jeszcze jeden powód dla którego TC UP pozostanie jednym, zawartym projektem - "Składniki"

Jestem bardzo wdzięczny autorom, za to że pozwolili mi wykorzystać ich pracę w tym projekcie i doceniając to, CHCĘ aby żaden "składnik" nie został wyeliminowany podczas instalacji, nawet jeśli nie będzie używany.
Dla "zwykłego" użytkownika jest to bez znaczenia, dla mnie jako autora - bardzo ważne.

To akurat rozumiem, tyle że klimat pierwszych odchudzonych wersji gdzieś mi zniknął Sad

Można liczyć na to że ktoś się zainteresuje tymi dobrymi (a często najlepszymi) programami i to akurat na +

Chociaż dalej myślę że większość użytkowników i tak nie zajżała by w ustawienia zaawnsowane Smile
Reply
crash lemon Wrote:To akurat rozumiem, tyle że klimat pierwszych odchudzonych wersji gdzieś mi zniknął Sad

Można liczyć na to że ktoś się zainteresuje tymi dobrymi (a często najlepszymi) programami i to akurat na +

Dziękuję bardzo za Twoją wyrozumiałość, mam nadzieję że inni też podejdą w ten sposób do tego zagadnienia.

Co do rozmiaru ze starszych wersji - funkcjonalność pociąga za sobą kolejne MB, tego nie uniknę.

Reply
To może inna propozycja Ultima Prime lite Big Grin

Taka wersja z tylko "najbardziej" potrzebnymi wtyczkami?
Reply
Total Commander PowerPack lub produkcje naszych wschodnich braci - forum.ru-board.com

Reply
Tyle że PP nie jest już aktualizowany od kilku miesięcy Sad a silnik ma w wersji 6.54 no i trochę mu brakuje do UP
Reply
crash lemon Wrote:Tyle że PP nie jest już aktualizowany od kilku miesięcy Sad a silnik ma w wersji 6.54 no i trochę mu brakuje do UP
Cierpliwości, niedługo będzie nowa wersja. Stawiam, że w przyszłym tygodniu (a może jeszcze w tym...).
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply
m^2 Wrote:Cierpliwości, niedługo będzie nowa wersja. Stawiam, że w przyszłym tygodniu (a może jeszcze w tym...).

Przed chwilą obiecywałeś prace nad zmianami w UP, a autor nic o tym nie wie, teraz kolejne wydanie PP skąd ty masz takie informacje Smile

Ale mam nadzieję że wyjdzie już z silnikiem 7.01 czy to może jeszcze niepotwierdzona informacja? Tongue
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)