Total Commander Ultima Prime

One For All


Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
utwórz katalog
#1
Zainstalowałem wersję 2.7 i mam taki problem : pod klawiszem F7 pojawiło się nowe okno - pomysł jest świetny , można szybko stworzyć wiele folderów - jednak u mnie nie działa opcja " utwórz katalog i zamknij " - co bym nie robił to okno cały czas jest na pulpicie i kolejne naciśnięcia 'Entera' tworzą nowe katalogi - tylko Alt+F4 może je zamknąć . Przyzwyczaiłem się do używania klawiatury i skrótów przy pracy z TC , więc klikanie myszą mnie rozprasza. Gdzie tkwi problem ?Sad
Reply
#2
Hi!
I'm the author of TC UP 2.7's F7 button (exactly TC UP New... 1.1 in 2.7, 1.0 in 2.6).
If I understood well you have a problem with this program...
But I didn't understand anything else...
So could you please post the same in English?
[Image: selifest_admin.png]
[Image: selifest_wiki_auth.png]
Reply
#3
critters Wrote:...jednak u mnie nie działa opcja " utwórz katalog i zamknij "...

Czy napewno masz zaznaczoną opcję jak na obrazku?
Jeśli tak, to jest to bardzo dziwne - u mnie ta opcja działa właściwie.

Zaproponuję 2 rozwiązania:

1. Skopiuj plik %COMMANDER_PATH%\CONFIG\POL\POL\TCUPNew.ini do katalogu %COMMANDER_PATH%\PLUGINS\Tools\TCUPNew - są to ustawienia konfiguracyjne narzędzia TC UP New... - domyślnie jest w nim (pliku TCUPNew.ini) ustawione że ma utworzyć katalog i zamknąć narzędzie.

2. Jeśli to nie pomoże, lub z jakichś innych powodów chciałbyś wrócić do oryginalnego sposobu tworzenia katalogów znanego z TC, poprostu otwórz plik wincmd.ini w dowolnym edytorze tekstowym (robiąc to np. z poziomu TC UP - zaznacz plik wincmd.ini > F4 > włączy się Notepad++) i usuń wpis F7=em_set_tcupnew z sekcji [Shortcuts] > zapisz zmiany > zrestartuj TC UP

Plik wincmd.ini znajduje się w głównym katalogu TC UP

Domyślnie:
C:\Program Files\TC UP

Ciągle trawają prace nad TC UP New... - myślę że już kolejna wersja (dołączona do TC UP 2.8) zadowoli większość użytkowników - zostały w niej poprawione najpoważniejsze błędy i dodana dodatkowa funkcjonalność.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Foto Video - robertlajka.pl

Foto Video - facebook.com/RobertLajkaPL
Reply
#4
Opcja "utwórz katalog/plik i zamknij" jest zaznaczona - zresztą takie jest ustawienie domyślne - jednak niezależnie od ustawienia okno cały czas jest aktywne - muszę je zamykać kliknięciem myszy lub Alt+F4. Spróbuję zastosować Twoje porady - zobaczę jak to zadziała .Swoją drogą to dziwne zachowanie TC UP w tym przypadku niezwykle mnie irytuje.
Dzięki za zainteresowanie problemem. Pozdrawiam !
Reply
#5
critters Wrote:Swoją drogą to dziwne zachowanie TC UP w tym przypadku niezwykle mnie irytuje.

Wcale się nie dziwię, mam nadzieję że wszystko będzie ok.

Jeśli problem nadal występuje - PROSZĘ, sprawdź (jeśli masz możliwość) TC UP na innym komputerze. Muszę wiedzieć czy takie zachowanie jest tylko u Ciebie czy też jest to problem występujacy u innych użytkowników. Zależy mi bardzo na prawidłowym działaniu tego narzędzia - u mnie jest wszystko ok, więc nie mam jak sam tego sprawdźić.
Foto Video - robertlajka.pl

Foto Video - facebook.com/RobertLajkaPL
Reply
#6
Postanowiłem zadziałać najprościej - odinstalowałem TCUP , posprzątałem rejestr i zainstalowałem jeszcze raz . O dziwo wszystko działa jak powinno. Za pierwszym razem problem mógł wystąpić , po załadowaniu pliku wincmd.ini.
Poprzednia wersja TCUP to 2.3. Sorry za zamieszanie , ale wcześniej kłopotów nie było z braku takiego rozwiązania ( swoją drogą można ten pomysł "F7" jeszcze rozwinąć np. o opcje podobne jak w narzędziu wielokrotnej zmiany z którego wspaniałej funkcji korzystam nagminnie ( setki zdjęć co tydzień )). A tak na marginesie to pewne sugestie i pomysły nasuwają się zwykle w momencie konkretnych i specyficznych działań , ale nie zawsze chce mi się zajmować takimi drobnostkami - do tworzenia dziesiątków czy setek folderów używam aplikacji "Folder creator".
Pozdrawiam i życzę wytrwałości w tym jakże pożytecznym dziele .
Criss
Reply
#7
Bardzo mnie to cieszy że udało się rozwiązać problem.

Narzędzie jest ciągle rozwijane, w TC UP 2.8 pojawi się wersja 1.2 - a w niej pare usprawnień - mam nadzieję że przypadną użytkownikom do gustu Smile
Foto Video - robertlajka.pl

Foto Video - facebook.com/RobertLajkaPL
Reply
#8
No ja mam niestety ten sam problem. Punkt 1 z rozwiązania nie zadziałał.
Pomysł z wywaleniem wszystkiego i zainstalowaniem od nowa jest średni. Za dużo zabawy z przywracaniem własnych ustawień. Na razie wyłaczyłem. (Upgrade z wersji 2.3)
Reply
#9
Wracam do problemów z nowym oknem pod "F7". wszystko niby działa , ale wystarczy odhaczyć opcje w zakładce "ustawienia" i rzeczone narzędzie przestaje działać ! . Testowałem to kilkakrotnie i ciągle jest tak samo - (access violation at address 004A4E3C in module TCUPNew). Chciałem sie pozbyć zapamiętywania wpisanych nazw , gdyż ta opcja może człowieka doprowadzić do szału , lecz efekt był taki , że wyłączyłem to narzędzie i teraz jest miodzio!
Zdaje się ,że nad tym pomysłem trzeba jeszcze trochę popracować.
Pozdrawiam - Criss
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)