Total Commander Ultima Prime

One For All

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
centrowanie okien na DualHead
Witam. Mam 2 monitory i WinXp. Niektóre okna, np tworzenia katalogu (F7) nie są na środku głównego ekranu jak powinny być, ale na granicy ekranów (czyli w środku obu ekranów - trochę okienka na jednym, trochę na drugim). Spotkał się ktoś z was z czymś takim. Klaiwsze okna od klawiszy F5, F6, F8 są w prawidłowym miejscu.
Komu powinienem zgłosić coś takiego (mam printscreena).

P.S. Dopiero testuję więc dopisuję jak coś znajdę: w "Zmień atrybuty pliku" jest ort: "Więcej atrybótów" (ale obok jest poprawnie "Mniej atrybutów") Rolleyes

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
arekde Wrote:...Niektóre okna, np tworzenia katalogu (F7) nie są na środku głównego ekranu jak powinny być...

Możesz wymienić pozostałe "okna"?

arekde Wrote:P.S. Dopiero testuję więc dopisuję jak coś znajdę: w "Zmień atrybuty pliku" jest ort: "Więcej atrybótów" (ale obok jest poprawnie "Mniej atrybutów") Rolleyes

Dzięki za informację, poprawię ten błąd w kolejnej wersji. Niestety jest to błąd w oficjalnym polskim tłumaczeniu Total Commandera (niezależnym od TC UP), więc użytkownicy "zwykłego" TC też mają taki błąd.
Reply
Myślę, że nie ma co wymieniać, ten bug może występować tylko dodatkach. A TC UP New, być może OpenFileTC. To chyba jedyne programy bezpośrednio zintegrowane z TC, czyż nie?
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply
Ciekawi mnie jak się ma sprawa z TC UP AutoPlay.
Reply
Niewątpliwie tak samo.
Możesz to łatwo sprawdzić. Przełącz TC na tryb okienkowy, przesuń trochę w bok i zobacz, czy pojawi się na środku ekranu, czy środku TC.
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply
Zaskoczyliście mnie szybkimi odpowiedziami Smile
Faktycznie z oknem TV UP Autoplay też jest nie tak, ale w drugą stronę - okno jest przesunięte za bardzo w prawo (ekran1 mam po prawej, ekran2 po lewej). Przesunięcie jest takie, że widzę lewą część okna aż do przycisku "Info" (ale nie cały przycisk). Nie jest widoczny przycisk "Język" z prawej strony. Nie zależy to od wcześniejszego położenia okna TC.
Reply
I'm Major Peter, the author of these programs.
I don't speak Polish so I think I'd better use my English here.

This must be my mistakeBig Grin
I never tested them on 2 displays. I'd like to say thank you for this 'bug report'. I'll try my best and I'll try to fix this bug in version 1.2 (end of June).
As I said I don't have 2 displays like you so I'll need somebody as a tester...
Do you want to help me / us out? Smile
[Image: selifest_admin.png]
[Image: selifest_wiki_auth.png]
Reply
Hi [HUN]Peti,
(I don't speak english very good too Cool )
I can help you to test TC (I have DualHead in work).
I'm a programmer (delphi) and i have this same problem with my application. Maybe it will be useful: I must set in delphi " Form1.Position := poMainformCenter ", because when i set poDesktopCenter, then window is on the on the right screen (my 1st screen) on the right part and i see only half of window (as TV UP Autoplay).
Reply
arekde Wrote:Hi [HUN]Peti,
(I don't speak english very good too Cool )
I can help you to test TC (I have DualHead in work).
I'm a programmer (delphi) and i have this same problem with my application. Maybe it will be useful: I must set in delphi " Form1.Position := poMainformCenter ", because when i set poDesktopCenter, then window is on the on the right screen (my 1st screen) on the right part and i see only half of window (as TV UP Autoplay).

It's TC UP AutoPlay.
I think if you set poMainFormCenter it needs a mainform...
ScreenCenter must be the solution... But the problem has been solved:
the current (beta1) version of TC UP New 1.2 sets its position according to the position of TC's window.

How well do you know Delphi?
[Image: selifest_admin.png]
[Image: selifest_wiki_auth.png]
Reply
Oh, now i see, "TC UP...", not "TV UP..."

HUNPeti Wrote:How well do you know Delphi?

I'm programmer since 1998 (asm, C++,Delphi, VBA, Basic), but seriously i using Delphi (7) since 2004.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)