Total Commander Ultima Prime

One For All

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przenoszenie TC bez instalacji (aka polityka rozwoju TC UP)
Zaczne od malenkiego narzekania. Gdy TC PP przestal sie rozwijac strasznie sie ucieszylem gdy znalazlem TC UP. Pojawila sie wprawdzie pewna bariera, a mianowicie koniecznosc ustawiania wszystkiego za kazdym razem od nowa. Zmniejszylem to do minimum tworzc plik txt, w ktorym zpaisalem wszystko krok po kroku co zmieniam i gdzie przez co trwalo to u mnie raptem kilka(nascie) min (chociaz zmieniam i dodaje sporo).

Z kolejnymi wersjami jednak widze, ze polityka rozwoju TC UP nie podoba mi sie za bardzo. Widze, ze po procz tego co najbardziej dotyczy TC (nowe wtyczki usprawniajace dzialanie) Tworca dodaje mase programow, ktore tak na prawde nie sa z nim zwiazane. Po prostu tworzy pakiet raczej pod swoim kontem. Nie mowie, ze to zle ale tak wyliczajac:
- dodany AllPlayer, oczywiscie nie kwestionuje, ze jest zly ale ja uzywam GOM Playera
- sa wewnetrzne przegladarki do grafiki, a ja korzystam z XnView (zeby bylo zabawnie TC wspolpracuje z dwoma przegladarkami, od dlugiego czasu z IrfanView, od jakiegos czasu z XnView - IMHO XV lepsze Tongue)
- fajnie, ze jest µT, ale w wersji beta (czyli nie dokonca stabilnej)
- FDM tez jest, ale ja go wole instalowac bo wtedy FlashGot (wtyczka do FireFoxa) wykrywa go automatycznie
- to samo tyczy sie Notepad++, jezeli jest zainstalowany oddzielnie to w rejestrze automatycznie zapisuje sie info o nim, dzieki czemu mozna pozniej latwo zastapic nim tradycyjnego Notepada
- (...) dalej nie bede wymienial, bo chcialem tylko dac przyklady. Po prostu ja mam inne potrzeby TC, a autor UP wlasne (z calym szacunkiem!!).

Przejde teraz do sedna sprawy. Zastanawiam sie czy podczas instalacji TC UP nagrywa jakies dodatkowe pliki, ktore znajduja sie poza katalogiem glownym TC?? Pytam, bo po prostu chcialbym stworzyc wlasny pakiet TC przystosowany TYLKO DO MOICH potrzeb (nie jestem egoista!! Tongue mam po prostu inne potrzeby) a potem go przeniesc, ewentualnie stworzyc prosta instalacje, a nie chce przeoczyc zadnych plikow. Odrazu mowie, ze nie zamierzam robic konkurencji zadnej Smile Tylko dla siebie takie cosik zrobic. Chcialbym pokasowac z UP wszystkie programy, ktore wchodza w pakiet UP, a jedynie w paskach narzedzi dodac skroty do tych, ktore sam zawsze instaluje. Chcialbym bazowac na UP bo podobaja mi sie istniejace w niej wtyczki. Je moge recznie od czasu do czasu aktualizowac, tak samo jak programy. Po prostu chcialbym wiedziec czy jest taka mozliwosc?? Czy procz dodawania nowych wersji wtyczek, mozna pozniej zainstalowac na to nowsza wersje TC, tak zeby nie bylo problemow??

Z gory dzieki za odpowiedz. Jakby mozna bylo jeszcze jakies dodatkowe rady przy tworzeniu wlasnej wersji?? Na co zwrocic uwage?? Czy sa jakies kruczki, jakies "ale"?? Pozdrawiam!!
[Image: sro_br.gif]
[Image: kietnaqutak.png]
Reply
Kietna Qu'Tak Wrote:Zaczne od malenkiego narzekania. Gdy TC PP przestal sie rozwijac strasznie sie ucieszylem gdy znalazlem TC UP. Pojawila sie wprawdzie pewna bariera, a mianowicie koniecznosc ustawiania wszystkiego za kazdym razem od nowa. Zmniejszylem to do minimum tworzc plik txt, w ktorym zpaisalem wszystko krok po kroku co zmieniam i gdzie przez co trwalo to u mnie raptem kilka(nascie) min (chociaz zmieniam i dodaje sporo).

Więc ja zacznę od maleńkiego stwierdzenia które powtarzam od samego początku...

WOLNA WOLA

Nie chcesz, nie podoba Ci się, nie lubisz TC UP - NIE UŻYWAJ, JA CIĘ NIE ZMUSZAM - kieruję to oczywiście do każdego odbiorcy, nie mając tu nikogo personalnie na myśli.

Nie jest to (jak czytałem w paru miejscach Smile) moja obrażalska odpowiedź, jest to proste stwierdzenie, którym powinien się kierować chyba każdy człowiek.

Co to aktualizacji - tak jest to poważny i trudny do rozwiązania problem, TC UP to zbiór blisko 2 tysięcy plików + pliki użytkownika. Narazie jedyne co mogę zaoferować to rada aby przed każdym uaktualnieniem, kopiować ważne pliki z katalogu TC UP a następnie je przywracać.

Kietna Qu'Tak Wrote:Z kolejnymi wersjami jednak widze, ze polityka rozwoju TC UP nie podoba mi sie za bardzo. Widze, ze po procz tego co najbardziej dotyczy TC (nowe wtyczki usprawniajace dzialanie) Tworca dodaje mase programow, ktore tak na prawde nie sa z nim zwiazane. Po prostu tworzy pakiet raczej pod swoim kontem.

Oczywiście że kierunek rozwoju TC UP wcale nie musi się podobać, każdy z nas jest inny i ma swoje potrzeby, dlatego właśnie jesteśmy tacy cudowni - my, ludzie!

Dokładnie - tworzę projekt pod swoim kątem, przecież musi być jakiś wyznacznik, nielogiczne było by gdybym dodawał składniki których nie lubię lub są mi niepotrzebne.

Nigdy, ja ani żadny inny twórca oprogramowania nie zrobi idealnego, cudownego softu, który będzie używany przez wszystkich, projekt robię z przyjemności i głównie dla swoich potrzeb, przy okazji "udostępniając" go innym - to czy komuś przypadnie do gustu to już indywidualna sprawa.

Kietna Qu'Tak Wrote:- dodany AllPlayer, oczywiscie nie kwestionuje, ze jest zly ale ja uzywam GOM Playera

Wolna wola Smile

Kietna Qu'Tak Wrote:- sa wewnetrzne przegladarki do grafiki, a ja korzystam z XnView (zeby bylo zabawnie TC wspolpracuje z dwoma przegladarkami, od dlugiego czasu z IrfanView, od jakiegos czasu z XnView - IMHO XV lepsze Tongue)

XnView jest w planach, czas pokaże co z tego wyniknie.

Kietna Qu'Tak Wrote:- fajnie, ze jest µT, ale w wersji beta (czyli nie dokonca stabilnej)

Przeczytaj historię wersji 2.7 - Powrót do stabilnej wersji programu „µTorrent” (1.6.1)

Kietna Qu'Tak Wrote:- FDM tez jest, ale ja go wole instalowac bo wtedy FlashGot (wtyczka do FireFoxa) wykrywa go automatycznie

FDM > Opcje > Opcje pobierania > Monitorowanie > Monitoruj > Firefox

Kietna Qu'Tak Wrote:- to samo tyczy sie Notepad++, jezeli jest zainstalowany oddzielnie to w rejestrze automatycznie zapisuje sie info o nim, dzieki czemu mozna pozniej latwo zastapic nim tradycyjnego Notepada

Już kiedyś poruszaliśmy ten temat Smile

Kietna Qu'Tak Wrote:- (...) dalej nie bede wymienial, bo chcialem tylko dac przyklady. Po prostu ja mam inne potrzeby TC, a autor UP wlasne (z calym szacunkiem!!).

Czytaj wyżej Smile

Kietna Qu'Tak Wrote:Przejde teraz do sedna sprawy. Zastanawiam sie czy podczas instalacji TC UP nagrywa jakies dodatkowe pliki, ktore znajduja sie poza katalogiem glownym TC?? Pytam, bo po prostu chcialbym stworzyc wlasny pakiet TC przystosowany TYLKO DO MOICH potrzeb (nie jestem egoista!! Tongue mam po prostu inne potrzeby) a potem go przeniesc, ewentualnie stworzyc prosta instalacje, a nie chce przeoczyc zadnych plikow. Odrazu mowie, ze nie zamierzam robic konkurencji zadnej Smile Tylko dla siebie takie cosik zrobic. Chcialbym pokasowac z UP wszystkie programy, ktore wchodza w pakiet UP, a jedynie w paskach narzedzi dodac skroty do tych, ktore sam zawsze instaluje. Chcialbym bazowac na UP bo podobaja mi sie istniejace w niej wtyczki. Je moge recznie od czasu do czasu aktualizowac, tak samo jak programy. Po prostu chcialbym wiedziec czy jest taka mozliwosc?? Czy procz dodawania nowych wersji wtyczek, mozna pozniej zainstalowac na to nowsza wersje TC, tak zeby nie bylo problemow??

Nie ma żadnych dodatkowych plików, wszystkie użyte pliki podczas instalacji są w katalogu TC UP.

Katalog CONFIG zawiera wszystkie pliki konfiguracyjne i językowe które są użyte podczas instalacji.

Tak, możesz bez problemu uaktualnić TC, poprostu instalując go do katalogu TC UP - oczywiście pamietaj wcześniej o zrobieniu kopii pliku konfiguracyjnego - wincmd.ini

Kietna Qu'Tak Wrote:Z gory dzieki za odpowiedz.

Nie ma sprawy Smile

Kietna Qu'Tak Wrote:Jakby mozna bylo jeszcze jakies dodatkowe rady przy tworzeniu wlasnej wersji?? Na co zwrocic uwage?? Czy sa jakies kruczki, jakies "ale"?? Pozdrawiam!!

Nic nie przychodzi mi teraz na myśl, ale od tego jest forum - jeśli masz pytania - poprostu pisz Smile
Foto Video - robertlajka.pl

Foto Video - facebook.com/RobertLajkaPL
Reply
Quote:Jakby mozna bylo jeszcze jakies dodatkowe rady przy tworzeniu wlasnej wersji?? Na co zwrocic uwage?? Czy sa jakies kruczki, jakies "ale"??
Jedna rada: Znasz już 2 rozszerzone edycje TC. Poznaj ich więcej, w internecie można znaleźć tego trochę..i każda jest inna. Podobieństwa są duże, ale w praktycznie każdej jest coś ciekawego, co warto skopiować.
[Image: pcbsdec7.jpg]
Reply
Dzieki za odpowiedz! Oczywiscie, ze to kazdego wolna wola. Moze po prostu korzystalem tak dlugo z roznych wersji TC (a najpierw z podstawowej), ze doszedlem do wniosku, iz w kazdej jest cos pozytecznego. Osobiscie znam tylko TC PP i TC UP, innych nie spotkalem jeszcze (ad. tego co napisal m^2). Jezeli chodzi o FDM to juz wczesniej probowalem ta opcje, jednak jest ona niedostepna w przypadku gdy ma sie zainstalowanego FlashGota do FF (IMHO przydatny). Postaram sie cos skleic, jakbym mial problemy to odezwe sie tutaj. Pozdrowk!
[Image: sro_br.gif]
[Image: kietnaqutak.png]
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)