Total Commander Ultima Prime Forum
Masowa zmiana wpisów rejestrze - Printable Version

+- Total Commander Ultima Prime Forum (https://www.tcup.pl/forum)
+-- Forum: Total Commander Ultima Prime (https://www.tcup.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Wtyczki / Plugins (https://www.tcup.pl/forum/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Thread: Masowa zmiana wpisów rejestrze (/showthread.php?tid=736)Masowa zmiana wpisów rejestrze - orglee - 12-04-2009

Witam,

Chciałbym zmienić w rejestrze wszystkie wpisy Program File na inny katalog których niestety jest ponad 1180... ( i po co komu zmienne środowiskowe )
Znalazłem dwa pluginy ( Registry i CoRegistry ), dzięki którym edycja rejestru jest bardzo wygodna. Niestety nie w przypadku masowej zmiany.

Podejrzewam że skoro gałęzie rejestru przybierają kształt katalogów to potrzebny jest dodatek umożliwiający zmianę łańcucha znaków na inny w wybranych plikach/folderach. Skąd mogę wziąć taki plugin?

Pozdrawiam


RE: Masowa zmiana wpisów rejestrze - fenixproductions - 12-12-2009

2orglee
TC chyba nie posiada wtyczki nadającej się do tego zadania.

Nie będę dyskutował* na temat sensowności takiej zabawy, ale zasugerować mogę wyeksportowanie rejestru do pliku REG, zamianę potrzebnych kluczy w edytorze tekstu (najlepiej obsługującym Unicode np. Notepad++), a następnie dwuklik na zapisanym pliku.
Nie wiem jednak jak system zaimportuje zmienione klucze, jeśli są one aktualnie używane. Najlepiej byłoby zaimportować zmieniony plik REG w trybie konsoli odzyskiwania systemu.

Pamiętaj, ze robisz to na własną odpowiedzialność.


RE: Masowa zmiana wpisów rejestrze - TeddyBeer - 03-13-2010

Orglee.

Jak dobrze rozumie chcesz przeniesc programfiles do innego folderu ?

Jesli tak, to nie kombinuj recznie, ale skorzystaj z jakiegos narzedzia.

Tweak UI od microsoftu ma funkcje zmiany lokalizacji folderow systemowych, ale niestety nie pamietam, czy tez ProgramFiles

Jesli nie, to sprawdz Tweak-XP w nim na pewno da sie to zrobic.

Sposob Ultima Prime z notepafem++ wydaje sie dobry, ale skorzystaj z niego dopiero po wystapieniu problemow z dzialaniem programow.


Taka operacja tak czy inaczej moze sie zakonczyc kleska, ze wzgledu na to, iz rozne aplikacje moga miec zapisane swoja lokalizacje we wlasnych plikach, nie tylko w rejestrze.

Radzilbym nie zmieniac sciezki tego folderu, jesli juz koniecznie musisz go miec w innym miejscu, to zrob to podczas nowej instalacji systemu poprzez dodanie nowej sciezki %programFiles% do pliku winnt.sif w folderze i386 na plycie z XP (jesli o niego chodzi).