Total Commander Ultima Prime Forum
przycisk "pulpit" + minimalizowanie - Printable Version

+- Total Commander Ultima Prime Forum (https://www.tcup.pl/forum)
+-- Forum: Total Commander Ultima Prime (https://www.tcup.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Pytania / Questions (https://www.tcup.pl/forum/forumdisplay.php?fid=29)
+--- Thread: przycisk "pulpit" + minimalizowanie (/showthread.php?tid=246)

przycisk "pulpit" + minimalizowanie - gonzozuzel - 01-22-2008

Witam,

Zacznę od tego, że posiadam Vistę Business 32bit i TCUP 3.2

Sprawa 1
Na pasku z ikonami w TC jest bardzo wg mnie przydatna pozycja "Pulpit". Niestety, domyślnie przekierowuje ona do lokalizacji \\Pulpit\*.*, a mi zależy żeby kliknięcie na ikonkę powodowało przeniesienie do c:\Users\GKS\Desktop\*.*. Wyjaśniam dlaczego - przy domyślnej konfiguracji tego przycisku wyświetla się co prawda zawartość pulpitu, ale niestety nie mogę do tej lokalizacji niczego skopiować z serwera ftp (jako, że prowadzę rozbudowany serwis internetowy konieczność takiego kopiowania występuje bardzo często). Próbowałem zmienić skutek kliknięcia ikonki przez "Wybierz Polecenie", ale niestety nie udało mi się to.

Sprawa 2
Czy można gdzieś ustawić skutek kliknięcia przycisku "zamknij" na zminimalizowanie programu do tray'a? Wiem, że można tak ustawić minimalizowanie, ale mi bardzo zależy na tym, żeby to jednak przycisk zamknięcia w taki właśnie sposób działał.

RE: przycisk "pulpit" + minimalizowanie - m^2 - 01-22-2008

gonzozuzel Wrote:Witam,

Zacznę od tego, że posiadam Vistę Business 32bit i TCUP 3.2

Sprawa 1
Na pasku z ikonami w TC jest bardzo wg mnie przydatna pozycja "Pulpit". Niestety, domyślnie przekierowuje ona do lokalizacji \\Pulpit\*.*, a mi zależy żeby kliknięcie na ikonkę powodowało przeniesienie do c:\Users\GKS\Desktop\*.*. Wyjaśniam dlaczego - przy domyślnej konfiguracji tego przycisku wyświetla się co prawda zawartość pulpitu, ale niestety nie mogę do tej lokalizacji niczego skopiować z serwera ftp (jako, że prowadzę rozbudowany serwis internetowy konieczność takiego kopiowania występuje bardzo często). Próbowałem zmienić skutek kliknięcia ikonki przez "Wybierz Polecenie", ale niestety nie udało mi się to.
Wpisz jako polecenie
Code:
cd %desktop%

gonzozuzel Wrote:Sprawa 2
Czy można gdzieś ustawić skutek kliknięcia przycisku "zamknij" na zminimalizowanie programu do tray'a? Wiem, że można tak ustawić minimalizowanie, ale mi bardzo zależy na tym, żeby to jednak przycisk zamknięcia w taki właśnie sposób działał.
Nie da się bez dodatkowych narzędzi.
Polecam PowerPro.
Konfiuracja ma dużo opcji i łatwo się zgubić, więc podam ze szczegółami:
1. Zakładka Key / Mouse.
2. Przycisk New
3. W polu Key / Mouse wybierz "right close"
4. W polu command - Window
5. "Window control action" - tutaj są 2 możliwości.
5a. Jeśli chcesz, żeby kliknięcie tutaj minimalizowało do ikony, a na minimalizacji - do paska programów, musisz użyć wbudowanego w PowerPro minimalizacji do ikony. Wybierz "TrayMin", a w konfiguracji TC wyłącz minimalizowanie do ikony.
5b. Jeśli na przycisku minimalizuj też chcesz minimalizację do ikony, wybierz "Min", za to włącz minimalizację do ikony w konfiguracji TC (jeśli ją wyłączyłeś).
6. Ok
7. Ok

PowerPro musi być włączone, aby to działało.

RE: przycisk "pulpit" + minimalizowanie - gonzozuzel - 01-23-2008

Dzięki za szybką reakcję.

Niestety zastosowanie przytoczonej przez Ciebie komendy nie powoduje żadnej reakcji po kliknięciu w ikonkę. Może jakieś inne pomysły?

RE: przycisk "pulpit" + minimalizowanie - m^2 - 01-23-2008

gonzozuzel Wrote:Dzięki za szybką reakcję.

Niestety zastosowanie przytoczonej przez Ciebie komendy nie powoduje żadnej reakcji po kliknięciu w ikonkę. Może jakieś inne pomysły?

Przepraszam, pomyłka. Powinno być
Code:
cd %$DESKTOP%
(Ze znakiem dolara.)

RE: przycisk "pulpit" + minimalizowanie - gonzozuzel - 01-23-2008

Dziękuję bardzo, teraz wszystko działa jak należy Wink