Total Commander Ultima Prime Forum

Full Version: Aktualizaca TC UP
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Czytałem, że aktualizacja do wyższej wersji TCUP nie jest możliwa i trzeba sobie wszystko od nowa ustawiać. Szkoda, że dzieje się tak również z innymi programami wchodzącymi w skład tego pakietu. Mam tu na myśli np. Opera. Nadinstalowałem sobie nową wersję TCUP z 2.3 na 2.4 i ku mojemu zdziwieniu przepadły mi ustawienia Opery (w tym zakładki i wygląd). Nie da się z tym zrobić czegoś, tak aby profil Opery pozostawał ?

pozdrawiam
Niestety, ale nie jestem w stanie przewidzieć wszystkich "ustawień pod siebie" użytkownika. Jeśli napiszecie mi co zmieniacie w TC UP to łatwiej będzie mi dostosować pewne zachowania instalatora.

Postaram się to w jakiś sposób rozwiązać, ale jak zwykle niczego nie obiecuję.

Najlepszym sposobem na zachowanie swoich ustawień jest robienie kopii katalogu TC UP lub przed instalacją nowej wersji, zmiana nazwy istniejącego katalogu TC UP, np. na "TC UP1" - w takim wypadku zawsze można "przenieść" własne ustawienia (np. profile programów Opera, Miranda IM itp.) ze starej wersji do nowej.

Na wszelki wypadek...

PROSZĘ ZAWSZE ROBIĆ KOPIĘ WAŻNYCH PLIKÓW PRZED NADINSTALOWYWANIEM STARSZEJ WERSJI TC UP
A gdyby tak w czasie instalacji sprawdzić czy jest w folderze instalacyjnym plik: wincmd.ini i jeśli istnieje pozostawić go tam bez zmian? Zwykle wystarczy zachować ten plik i po instalacji odtworzyć program działa dalej identycznie.

Pozdrawiam
rtsoft Wrote:Zwykle wystarczy zachować ten plik i po instalacji odtworzyć program działa dalej identycznie.

Niestety, ale tak nie jest. Praktycznie w każdej nowej wersji TC UP, w pliku wincmd.ini pojawiają NOWE wpisy. Takie rozwiązanie całkowicie odpada.
A więc ja proponuję rozwiązać to podobnie, jak robi to program Subversion (używany w OpenSource), czyli +/- taki algorytm:
-> sprawdzenie, czy wincmd.ini istnieje,
-> jeśli nie, to program, wstawia "czysty" plik,
-> jeśli tak, to program patchuje plik, dołączając/zastępując/usuwając jakieś wpisy (względnie jeszcze instalator może się pytać, czy przywrócić domyślne ustawienia, co może się przydać w razie problemów).

Może to sprawić mały problem ze względu na to, że wincmd.ini nie ma stałej zawartości, a jest nadpisywany przez użytkownika, ale IMVHO jest to do zrobienia.