Total Commander Ultima Prime Forum

Full Version: Motorola P2K
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Widząc problemy jakie sprawia wtyczka Motorola P2K użytkownikom telefonów tej marki postanowiłem zbadać temat, poniżej prezentuję moje spostrzeżenia.

Test przeprowadziłem na następujących modelach marki Motorola: E1, E398, L6, L7, V3, V300, V600 - Z wszystkimi uzyskałem połączenie.

Wtyczkę Motorola P2K instaluje się jak każdą typową wtyczkę WFX, następnie podpinamy odpowiedni kabel do gniazda USB w komputerze i odpowiedniego gniazda w telefonie, po podpięciu telefonu system Windows powinien wykryć nowe urządzenie i zapytać o sterowniki - wybieramy ręcznie ścieżkę do sterowników i kierujemy do katalogu wtyczki, podkatalog Drv (w zależności od modelu telefonu, sterowniki musimy instalować nawet kilka razy, powtarzając za każdym razem te same kroki), po pomyślnym zainstalowaniu sterowników, wchodzimy w TC do otoczenia sieciowego, gdzie powinna pojawić się nazwa Motorola P2K, klikamy na niej dwa razy, czekamy kilkanaście sekund (20-50) i już możemy przeglądać zasoby telefonu.

Ważne: Telefony, które mają kartę pamięci musimy jeszcze odpowiednio ustawić, inaczej nie będą wykrywane.
Wchodzimy do Menu TELEFONU > Ustawienia > Połączenie > Ustawienia USB > i ustawiamy Połączenie domyślne: Połączenie Dane/FaxWtyczka dostępna jest w dwóch wersjach - 0.5 beta (na totalcmd.pl) i 0.4 beta (na p2ktools.motofan.ru)

0.5 - widzi napędy A, B i C w telefonie, ale w starszych modelach (V300, V600) nie widzi katalogu mobile, zawierającego pliki audio, obrazki, filmy... (czyli to co najbardziej interesuje przeciętnego użytkownika), jedynie pliki systemowe są dostępne.

0.4 - widzi tylko napęd A, ale za to nie ma problemu z katalogiem mobile - jest widoczny.

Z powyższego stwierdzenia nasuwa się konkluzja że najlepszym wyborem była by wersja 0.4 - niestety, ale w zależności od wybranej wersji, widziane są różne pliki w telefonie (najlepiej widoczne było to w modelu Motorola V3 - 0.4 miała dostęp do zupełnie innych danych niż 0.5)

W TC UP 2.4 (2007 02 28) zostanie dodana ta wtyczka, aby nie było problemu z obsługą niektórych telefonów użyte zostaną obydwie wersje.Obrazek prezentuje połączenie z telefonem.
Dobrze, a jeśli mam model V235 i kompletnie nie wiem jak mam zainstalowac P2k?
Próbuje juz od 3 tygodni na wszelkie mozliwe sposoby i jeszcze nikt nie potrafił mi pomoc Sad
martynka Wrote:...nie wiem jak mam zainstalowac P2k?
Próbuje juz od 3 tygodni na wszelkie mozliwe sposoby i jeszcze nikt nie potrafił mi pomoc Sad

Nie możesz poprostu zainstalować TC UP i wykonać kolejnych kroków, które wcześniej opisałem?

Czyli:

Instalujemy >>> TC UP <<<

...następnie podpinamy odpowiedni kabel do gniazda USB w komputerze i odpowiedniego gniazda w telefonie, po podpięciu telefonu system Windows powinien wykryć nowe urządzenie i zapytać o sterowniki - wybieramy ręcznie ścieżkę do sterowników i kierujemy do katalogu wtyczki, podkatalog "Drv" (Domyślnie: c:\Program Files\TC UP\PLUGINS\wfx\MotoP2K\Drv) (w zależności od modelu telefonu, sterowniki musimy instalować nawet kilka razy, powtarzając za każdym razem te same kroki), po pomyślnym zainstalowaniu sterowników, wchodzimy w TC UP do otoczenia sieciowego, gdzie będą nazwy: Telefony Motorola - Napęd: A i Telefony Motorola - Napęd: ABC, klikamy na jednej z nich dwa razy, czekamy kilkanaście sekund (20-50) i już możemy przeglądać zasoby telefonu.

Ważne: Telefony, które mają kartę pamięci musimy jeszcze odpowiednio ustawić, inaczej nie będą wykrywane.
Wchodzimy do Menu TELEFONU > Ustawienia > Połączenie > Ustawienia USB > i ustawiamy Połączenie domyślne: Połączenie Dane/Fax
zrobile all jak trzeba i pisze ze tekl niepodlaczony czemu tak i co mo\ge zrobic zeby bylo dobrze?
Jezeli mozesz to napisz na GG 8203112 i czy ty7m sposobem da sie wydluzyc dlugosc filmow ??
Musisz napisać więcej szczegółów, tekst "robile all" nie jest za bardzo pomocny...

Jaki to jest telefon?

Zainstalowałeś sterowniki z katalogu Drv?
Sprawdziłem zgodnie z obietnicą i dalej to samo Sad
Raz tylko na chwilkę TC zobaczył moją V3xx i potem się wysypał.
Myślę, że to coś w samych sterownikach do motki jest nie tak.
AVG alert - virus found Proxy in Motorola P2K in TC UP 3.5!!!!
wetflyter Wrote:AVG alert - virus found Proxy in Motorola P2K in TC UP 3.5!!!!

Thank you for the report, we will send this file to AVG, so they can improve their definitions.
Ja tą sprawę rozwiązałem inaczej. Zainstalowałem program PST_7.2.5_GENERAL z [url=http://en.motofon.net].po ściągnięciu i zainstalowaniu, restartujemy komputer. Po uruchomieniu komputera i podłączeniu komórki przez USB komputer powinien wykryć ją słyszymy dźwięk, wtedy najlepiej otworzyć jest menadżer urządzeń i ręcznie zainstalować sterowniki do wykrytego urządzenia Motorola USB Device
1.Accessories Interface
2.Data Logging MCU Interface
3.Test Command Interface
Wskazując zawsze domyślnie miejsce zainstalowania PST
C:/PROGRAMY/MOTOROLA/PST
Po zainstalowaniu tych trzech sterowników możemy używać TCUP jako p2commander. Myślę że ten sposób można wykorzystać do wszystkich Motorol. Ja sprawdziłem na V3 i C651.
Proszę o wasze uwagi na ten temat na forum


P