Total Commander Ultima Prime Forum

Full Version: Hasla
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Zdravim,tak mam stale problem s timto programem i kdyz jsem mel Xpcka po kliknuti na vytvoreni nove databaze hesel se mi vzdy objevi tato hlaska

[Image: 22182218hasla.jpg]
Ahoj tak skúšal som verzie TC UP 4.6 aj 4.5 a nemám problém s Haslou. Vytvorenie databázy je OK aj jej zaheslovanie.
Ale program využíva knižnice Vizal Basic 6. Je možné že ich nemáš nainštalované. Dajú sa stiahnuť z tejto stránky http://www.microsoft.com/downloads/detai...laylang=en
Skús si ich do inštalovať a uvidíš.
Ano nemel jsem je,ale na domov.strance tohoto programu jsem cetl navod a doinstalil,ale bohuzel problem setrvava.Dostahl jsem i vsechny aktualizace do Visty i Sp1 a nic....Sad
Na domovské stránce programu jsou uvedeny dva soubory:
Visual Basic 6.0 SP6 Run Time Files
a
Visual Basic 6.0 Common Controls

Musel jsem je nainstalovat oba dva aby to fungovalo...

PS
Připravuji opravu českého překladu (relativně hodně změn...) a pravděpodobně to sem dnes dám...
Hele ještě mě napadlo... Nepoužívám Visty, ale vím že Visty mají ve výchozím nastavení zakázáno zápis do chráněných složek. A Program Files je zcela jistě chráněnou složkou!

Jak to obejít?
Musíš nastavit 'Program Files' jako nechráněnou složku. Jak? Najdi si na internetu nebo pořádně zabreč a já to někde vyštrachám. Vím s jistototou, že je to velmi jednoduché xkrát jsem to již dělal, ale nepamatuji si jak. Sad Visty nemám po ruce.

Jinou možností je nainstalovat TC UP ve Vistě do kořenové složky disku C. Tak aby instalační složka programu byla:
C:\TC UP\

Pak by mělo ve Vistě vše fungovat bez potíží... (hlavně doplňky - spousta jich chce něco zapsat do své složky a ta je většinou v C:\Program Files\TC UP\PLUGINS\...) tudíž chráněná...
Preinstalil sem Tcup do slozky C:/
nainstalil ty dve knihovny a bohuzel jako by se nic nezmenilo Sad
Tak nevim kde je zakopanej pes
Máš pořád tu výše uvedenou chybovou hlášku (obrázek), nebo se "jako" nic neděje?

Mě totiž chviličku trvalo program zprovoznit...
Intuitivní 2* není (nazačátku).

V druhém případě ti poradím...
Porad stejna hlaska