Total Commander Ultima Prime Forum

Full Version: Propozycje (proposition) do TCUP
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Moje propozycje do tup Wink
1. opcja w instalacji "tylko do komercyjnego użytku", po klinięciu w którą będą instalowane progamy z licencją inną niż non-commercial - to jest przydatne dla wielu użytkowników z firm Smile

2. w starym totalcmd po naciśnięciu F3 ukywał się program Lister, czyli podgląd... czy można byłoby go dodać do opcji wyboru programów po uruchomieniu tcup ?

3. oczywiście też szkoda, że TCUP nie robi kanapek i nie wynosi śmieci ( to na F1 mogłoby być ;] ), ale to pewnie mały detal, który w przyszłości też da się rozwiązać Rolleyes
simperium Wrote:2. w starym totalcmd po naciśnięciu F3 ukywał się program Lister, czyli podgląd... czy można byłoby go dodać do opcji wyboru programów po uruchomieniu tcup ?
Shift+F3
simperium Wrote:Moje propozycje do tup Wink
1. opcja w instalacji "tylko do komercyjnego użytku", po klinięciu w którą będą instalowane progamy z licencją inną niż non-commercial - to jest przydatne dla wielu użytkowników z firm Smile

Zobacz na obrazek...

simperium Wrote:3. oczywiście też szkoda, że TCUP nie robi kanapek i nie wynosi śmieci ( to na F1 mogłoby być ;] ), ale to pewnie mały detal, który w przyszłości też da się rozwiązać Rolleyes

Od jakiegoś czasu, przeglądam zasoby internetu w poszukiwaniu darmowego programu do zarządzania inteligentnym domem, jeżli uda się coś takiego pozyskać to myślę że realnym stanie się zdanie "TC UP teraz nawet kawę robi...".
A moje propozycje/uwagi do TC UP są takie:

1) Najważniejsza to odróżnienie procesu uruchomionego na prawach użytkownika od procesu na prawach administratora. W xp większość osób domyślnie i tak używała konta administratora ale w nowych windowsach już to jest ograniczone. I moja propozycja to żeby TCUP uruchomionego na prawach administratora jakoś odróznić (inny kolor ikonki? napis na pasku tytułu?) od tego zwyczajnego. Często gęsto uruchamiam 2 commandery jeden normalny, a jak chce coś zmienić w systemie itp. to drugi uruchamiam jako administrator. I póżniej ciężko jest odróżnić, który jest który. Takie rozwiązanie jest w linuksowym krusaderze, instancja uruchomiona na prawach roota ma inną ikonkę i dodatkowy napis na pasku - PRAWA ADMINISTARTORA. Byłoby świetnie gdyby była taka opcja możliwość też w TC UP.

2) program TC UP New. Ogólnie pomysł jest fajny. Ale na słabszych kompach ten program jest wkurzający (w sumie na moim 2x3GHz też). Przyzwyczajony jestem do natywnago TC, że po kliknięciu F7 od razu można wpisywać nazwę pliku tymczasem z podbindowanym TC UP New często jest tak, że wciskam F7 i wpisuje od razu nazwę i tak gdzieś w połowie wpisywania dopiero pojawia się okienko. I moje wpisywanie na nic Smile
Ale to w sumie drobnostka Smile Zawsze można używać standardowego okienka z TCSmile

P.S Odwalacie kawał porządnej roboty! Tak trzymać! Smile
Ja myślę że fajnie by było gdyby TCUP można było skonfigurować przed pobraniem tak jak linuxowy slax mianowicie chodzi o to żeby skonfigurować go możliwie jak najlepiej pod siebie poprzez usuwanie i dodawanie programów które chcemy mieć w pakiecie. No i obsługę plików ms office chociażby xls i doc.