Total Commander Ultima Prime Forum

Full Version: Problem z usypianiem i z klawiszami multimedialnymi
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Witam!
Nie wiem czy to w błędach czy w propozycjach ale chyba tutaj. Otóż jeśli AIMP jest włączony ale nie odtwarza muzyki (nie ważne czy pauza czy stop) to nie usypia mi się komputer po ustalonym czasie. Trochę denerwujące że muszę go ręcznie usypiać zawsze. Korzystam z funkcji usypiania S3 (Suspend to RAM). Na S1 nie wiem bo nie korzystam. Jeśli to istotne to mogę podać całą specyfikacje. Poza tym też nie wiem jak to u innych jest z tym.

Drugi problem to na laptopie ACER nie są obsługiwane klawisze multimedialne w AIMPie. Żeby w ogóle te klawisze działały trzeba zainstalować program Lanch Manager (do obsługi tych klawiszy) i w WMP11 oraz w winampie działają. Więc problem zapewne w AIMPie, który nie obsługuje prawdopodobnie klawiszy przypisanych w tym Lanch Managerze. Jest może jakaś rada na to? Może wtyczka albo coś?

Na obu komputerach używam AIMPa 2.50 beta 309
rambo2688 Wrote:Otóż jeśli AIMP jest włączony ale nie odtwarza muzyki (nie ważne czy pauza czy stop) to nie usypia mi się komputer po ustalonym czasie. Trochę denerwujące że muszę go ręcznie usypiać zawsze. Korzystam z funkcji usypiania S3 (Suspend to RAM). Na S1 nie wiem bo nie korzystam. Jeśli to istotne to mogę podać całą specyfikacje. Poza tym też nie wiem jak to u innych jest z tym.

Nie masz przypadkiem zaznaczonej opcji:

AIMP > Opcje > System > Wyłącz wygaszacz ekranu

?

rambo2688 Wrote:Drugi problem to na laptopie ACER nie są obsługiwane klawisze multimedialne w AIMPie. Żeby w ogóle te klawisze działały trzeba zainstalować program Lanch Manager (do obsługi tych klawiszy) i w WMP11 oraz w winampie działają. Więc problem zapewne w AIMPie, który nie obsługuje prawdopodobnie klawiszy przypisanych w tym Lanch Managerze. Jest może jakaś rada na to? Może wtyczka albo coś?

Musisz odinstalować sterowniki klawiatury, niektóre klawiatury wysyłają do bardziej popularnych programów właściwe komendy, niestety AIMP nie jest uwzględniony w tych sterownikach. Aby działały klawisze multimedialne, musisz ustawić AIMPa jako domyślny odtwarzacz + włączyć w opcjach AIMPa wszystkie opcje integracji.
Quote:Nie masz przypadkiem zaznaczonej opcji:

AIMP > Opcje > System > Wyłącz wygaszacz ekranu

?
Nie, nie mam zaznaczonej tej opcji, ale już wcześniej zanim napisałem próbowałem z tą opcją włączoną i wyłączona i to samo jest, czyli nie usypia. Wygaszacza w ogóle nie mam więc nie wiem czy chociaż to działa.

Quote:Musisz odinstalować sterowniki klawiatury, niektóre klawiatury wysyłają do bardziej popularnych programów właściwe komendy, niestety AIMP nie jest uwzględniony w tych sterownikach. Aby działały klawisze multimedialne, musisz ustawić AIMPa jako domyślny odtwarzacz + włączyć w opcjach AIMPa wszystkie opcje integracji.
Jeśli odinstaluje sterowniki klawiatury to całkowicie przestaną działać te klawisze dodatkowe, ponieważ działają tylko z tym programem Launch Manager. AIMP jest ustawiony na domyślny odtwarzacz i wszystkie opcje integracji włączone. To zapewne nie działają przez to że ten Launch Manager nie obsługuje AIMPa.

Może udałoby mi się napisać wtyczkę (trochę się znam na programowaniu), ale jak odczytać te komendy wysyłane przez tego Launch Managera i jak je zastosować we własnym programie to już nie wiem.
A może jest ktoś bardziej obeznany w tych sprawach?